Suomi on vaalien jälkeenkin Kokoomus-johtoinen

Siitä pitää huolen Maan Isä, presidentti Sauli Niinistö (Kok.), joka ottaa Sipilän pojan ohjaukseensa.

Ja hallituksesta käsin tuleva ulkoministeri Alex Stubb, sekä puolustusministerinä jatkava Calle Haglund tulevat yhdessä jatkamaan Kokoomuksen johdattamaa matkaamme Naton täysjäsenyyteen.
1352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Älä unta nää.

Äänestä
  • En unta näekään, vaan kerron vain faktat.

    Äänestä

  • erwerrewwerwer kirjoitti:

    En unta näekään, vaan kerron vain faktat.

    Unta se on eikä faktaa.

    Äänestä

  • fcjgds kirjoitti:

    Unta se on eikä faktaa.

    Taitaa olla sinulle tulossa sunnuntaina oikein kunnon järkytys, kun heräätkin omasta unestasi?

    Äänestä

  • etw3tw3q34 kirjoitti:

    Taitaa olla sinulle tulossa sunnuntaina oikein kunnon järkytys, kun heräätkin omasta unestasi?

    Ei tule.

    Äänestä

  • "Äänten laskenta on jo edennyt loppusuoralle, enää 10% äänistä on laskematta. Persut johtavat 29% saalillaan, kokoomus on kakkosena 21% äänillä.
    Nyt täällä on pieniä teknisiä ongelmia, laskenta jatkuu hetken päästä..
    Mutta! Nyt tapahtui jotain yllättävää! Kokoomuksen äänimäärä alkoi yllättäen nousta loppua kohden ja on jo yli 33%, persujen jäädessä kituuttamaan 28% tasolle."

    Äänestä

  • perinteinen kirjoitti:

    "Äänten laskenta on jo edennyt loppusuoralle, enää 10% äänistä on laskematta. Persut johtavat 29% saalillaan, kokoomus on kakkosena 21% äänillä.
    Nyt täällä on pieniä teknisiä ongelmia, laskenta jatkuu hetken päästä..
    Mutta! Nyt tapahtui jotain yllättävää! Kokoomuksen äänimäärä alkoi yllättäen nousta loppua kohden ja on jo yli 33%, persujen jäädessä kituuttamaan 28% tasolle."

    Persut ne jaksaa jauhaa noita salaliittojuttujaan. Ihan luulisi, että tässä eletään jossakin Kongossa, kun noita juttuja kuuntelee. Tai sitten nuo persut ovat vaan SAATANAN TYHMIÄ.

    Äänestä

Presidentti ei edusta mitään puoluetta, eikä Niinistö ole mitenkään sanonut
että Suomi hakisi Nato jäsenyyttä, eikä Stubb myöskään.
Stubb toki sanoo kannattavansa jäsennyyttä

Äänestä

Niinistö ei osaa keskustella eikä johtaa (ei Stubbkaan) vaan Niinistö jatkaa salaisia Suomen etujen Venäjän vastaisia USA- ja NATO-suhmurointejaan hallituksesta, eduskunnasta, kansasta välittämättä.

Niinistö tekee omiaan niin kauan kunnes poliitikot puuttuvat siihen ja oalauttavat valkan eduskunnalle ja hallituksellekin.

Äänestä

  • Suojelupoliisi ryhtyy tutkimaan Nato toimia
    RKP7
    10.2.2015 08:20
    Suojelupoliisi ryhtyy tutkimaan valtiojohdon Nato-toimia



    Suomen valtiojohdon toiminta salassa valmistellun ja ilman parlamentaarista käsittelyä syyskuussa 2014 allekirjoitetun Naton isäntämaasopimuksen yhteydessä on nostanut epäilyksen menettelytapojen laillisuudesta. Laajat kansanjoukot ja erityisesti Itsenäisyyspuolue epäileekin, että valtiojohto syyllistyi valtiopetokseen syventäessään maamme Nato-kytköksiä - vastoin Suomen perustuslakia ja olemassa olevia valtiosopimuksia.Verkkomediassa julkaistut isäntämaasopimuksen materiaalit ja sopimuksen käännökset (linkit alla) ovat paljastaneet karkealla tavalla sen, että isäntämaasopimus on pikemminkin Naton "miehityssopimus", "antautumissopimus" tai "kauttakulkusopimus" - hieman tulkitsijasta riippuen. Kansanedustaja Jyrki Yrttiaho paljasti vastikään sopimuksen järkyttävät seuraukset.Walesin Nato-huippukokouksessa allekirjoitettuja sopimuspapereita liitteineen ei ole toimitettu virallisesti suomennettuina julkisuuteen eikä eduskunnan käsittelyä Nato-sopimuksesta käyty - ei myöskään valtiosopimuksen allekirjoittamisen jälkeen.Suomi ja Ruotsi allekirjoittivat sopimuksen Walesissa, mutta vain Suomi ratifioi sopimuksen ja se astui voimaan allekirjoitushetkellä. Vastoin kuin julkisuudessa annettiin ymmärtää, Ruotsissa isäntämaasopimus ratifioidaan vasta parlamentaarisen käsittelyn jälkeen, ja vain ehkä.

    http://keskustelu.suomi24.fi/t/13431077

    Äänestä

Tottakai me länteen kuulutaan kaikki paitsi kommaripunikit, jotka toivottavasti lähtevät venäjälle, olisivat jo lähteneet mutta kun siellä ei ole sossunluukkua josta
voi hakea viinarahaa

Äänestä
  • Mene sinne ihannemaahasi Amerikkaan veroluikuri!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


werwerwerwewrewe kirjoitti:

Siitä pitää huolen Maan Isä, presidentti Sauli Niinistö (Kok.), joka ottaa Sipilän pojan ohjaukseensa.

Ja hallituksesta käsin tuleva ulkoministeri Alex Stubb, sekä puolustusministerinä jatkava Calle Haglund tulevat yhdessä jatkamaan Kokoomuksen johdattamaa matkaamme Naton täysjäsenyyteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu