Miksi vihaatte rumia miehiä niin että ette halua heihin tutustua?
Nyt naiset heti selittäkää
33
<50
Vastaukset
- trapetsi
En vihaa ollenkaan. Se on vaan se, että en kiihotu kovinkaan monista miehistä ja ei tarvii olla ns. hyvännäköinen, ainoastaan mun makuun.
- fdhfsdfg
Miksi pitää kiihottua ulkonäöstä? Olet sairaalloisen pinnallinen.
- Höpöhöpönyt
fdhfsdfg kirjoitti:
Miksi pitää kiihottua ulkonäöstä? Olet sairaalloisen pinnallinen.
Koska jos ei toinen kiihota seksuaalisesti jää suhde kaveritasolle, se ei ole pinnallisuutta vaan silkkaa realismia, nimimerkki trapetsi sanoin nimenomaan ettei miehen tarvitse olla hyvännäköinen vaan ihan tavismies kelpaa, joten se siitä pinnallisuudesta. Tuskinpa itsekään panisit 200kg painavaa ja kasvoiltaan rumaa naista.
- 11plus10
Höpöhöpönyt kirjoitti:
Koska jos ei toinen kiihota seksuaalisesti jää suhde kaveritasolle, se ei ole pinnallisuutta vaan silkkaa realismia, nimimerkki trapetsi sanoin nimenomaan ettei miehen tarvitse olla hyvännäköinen vaan ihan tavismies kelpaa, joten se siitä pinnallisuudesta. Tuskinpa itsekään panisit 200kg painavaa ja kasvoiltaan rumaa naista.
Tavismiehiä on naisten mielestä 20% miehistä. Loput ovat rumia...
- LiianRumaMies
Ei tarvii selittää mitään. Jokainen elää kuten elää, jos kelpuuttaa jännämiehen niin siitä vaan jos haluaa elää vaarallisen ihmisen kanssa. Toivon että ette anna lapsien kärsiä jos otatte jännämiehen. Lapset pelkää enemmän kuin äiti.
- Vapauseläää
Kyllähän aikuiset saa elää kuten haluaa.. Vaikka tyyliin bonnie&clyde mutta lapset ei sovi siihen kuvioon! ;)
- atännä
Minulla on ollut vain rumia miehiä. Ovat olleet komeita päänsä sisältä.
Älä yleistä. - jokuoutonaikkonen
Rumat miehet voi olla ihan kivoja, mutta kuka niitä sänkyynsä haluaisi? Kuten miehetkään eivät mielellään halua rumaa tai lihavaa naista petiinsä.
Miksi rumat miehet ajattelevat, että naiset vihaavat heitä, vaikka kyse on siitä, että heidän kanssa ei vain haluta harrastaa seksiä? Samalla logiikalla kuka tahansa nainen vihaa ketä tahansa miestä, jolle ei ole valmis antamaan seksiä.
Ja samasta syystä naiset ovat empatiakyvyttömiä. Jos naisen empatia mitataan seksin määrässä, niin siitähän poru vasta syntyisi...- u9898789u
Ei kai seksin antamisen halukkuutta kuulu ulkonäön mukaan valita (paitsi jos toinen on esim. kirjamellisesti saastainen juoppo, jolloin kyse on pohjimmiltaan muusta kuin ulkonäöstä). Eikä kaikille tarvitse eikä pidäkään antaa, vaan valita se yksi.
u9898789u kirjoitti:
Ei kai seksin antamisen halukkuutta kuulu ulkonäön mukaan valita (paitsi jos toinen on esim. kirjamellisesti saastainen juoppo, jolloin kyse on pohjimmiltaan muusta kuin ulkonäöstä). Eikä kaikille tarvitse eikä pidäkään antaa, vaan valita se yksi.
Mitenkäs sitä halukkuutta seksin harrastamiseen jonkun ihmisen kanssa nyt oikein ylipäätään voisi valita itse? Luulisi nyt miesten ymmärtävän tämän asian sitä kautta että jos ei vain saa sitä kaluaan pystyyn, niin eipä siinä silloin paljon seksiä harrasteta vaikka kuinka yrittäisi valita että haluaa.
u9898789u kirjoitti:
Ei kai seksin antamisen halukkuutta kuulu ulkonäön mukaan valita (paitsi jos toinen on esim. kirjamellisesti saastainen juoppo, jolloin kyse on pohjimmiltaan muusta kuin ulkonäöstä). Eikä kaikille tarvitse eikä pidäkään antaa, vaan valita se yksi.
niin, ja sitten vielä tuohon liittyen että kun naiset kerta saavat valita vain sen yhden jonka kanssa seksiä harrastavat, niin eikö ole silloin ihan järkeenkäypää että valitaan harkiten, eikä silloin ehkä se ruma mies ole ihan ykkösvalinta.
- Naisasialooseri
Ruman miehen kalu tuntuu ihan samalta kuin"hyvännäköisenkin". Pornofilmeissäkin ne panevat miehet ovat törkeän rumia ja nainen ei muutenkaan saa katosa ulkonäköä naisen kuuluu katsoa sisintä seksinkin suhteen.
Miehillä täysin eri asia, rumakin mies haluaa ja ansaitsee kauniin naisen vai oletteko nähneet rikkaalla vanhalla rumalla miehellä rumaa ja vanhaa naista? - Naisasialooseri
P.S. Tuskin olet ikuisesti nuorena pysyvä huippumalli itsekään, joten sinulla ei ole mitään varaa valittaa miehen ulkonäöstä vaikka korkean seksisuhde MA:n takia pääsetkin kassientyhennysränniksi"komeille"miehille
- Ihmettelen
Naisasialooseri kirjoitti:
Ruman miehen kalu tuntuu ihan samalta kuin"hyvännäköisenkin". Pornofilmeissäkin ne panevat miehet ovat törkeän rumia ja nainen ei muutenkaan saa katosa ulkonäköä naisen kuuluu katsoa sisintä seksinkin suhteen.
Miehillä täysin eri asia, rumakin mies haluaa ja ansaitsee kauniin naisen vai oletteko nähneet rikkaalla vanhalla rumalla miehellä rumaa ja vanhaa naista?Ensimmäisestä lauseesta olen kanssasi samaa mieltä! Mutta toisesta sitten.. Onko se ei niin kauniin naisen pillukin sitten huonompi?
- Ihmejuttujateillä
Naisasialooseri kirjoitti:
Ruman miehen kalu tuntuu ihan samalta kuin"hyvännäköisenkin". Pornofilmeissäkin ne panevat miehet ovat törkeän rumia ja nainen ei muutenkaan saa katosa ulkonäköä naisen kuuluu katsoa sisintä seksinkin suhteen.
Miehillä täysin eri asia, rumakin mies haluaa ja ansaitsee kauniin naisen vai oletteko nähneet rikkaalla vanhalla rumalla miehellä rumaa ja vanhaa naista?Olen nähnyt rikkaalla vanhalla rumalla miehellä vanhan naisen(eli ruman ätmien mielestä) kyseessä tuttu vanhempi yrittäjä pariskunta ;)
- woooo
no ehkä sen takia että rumat miehet usein on ennakkoluuloisia ja haukkuu kauniita naisia ja on katkeria ja huono itsetunto paistaa heistä :DDDD hyyyyiiii
- Ohyes
En vihaa rumia miehiä. Rumat miehet, joihin olen tutustunut, ovat olleet ihan herttaisia.
- Kilttiatm
Moni mies on ollut ruman naisen kanssa mutta naiset ei ole olleet ruman miehen kanssa koska naiset on pinnallisia ja niille vain ulkonäkö merkitsee rakkautta.
- Liianrumanainen
Olet väärässä. Minulle ulkonäkö ei merkitse mitään, kun ihmiseen tutustuu ja yllätyin tätä palstaa lukiessa, että miehillä ei ole naisesta muuta haluttavaa, kun pillu ja katoava kauneus :(
- 13plus17
Naisen kuvitelma omasta ainutlaatuisuudestaan on harha.
“It is the time you have wasted for your rose that makes your rose so important.”
Muusta ei ole kysymys.
Ruma nainen saa nuorena seksiä komeiltakin miehiltä, koska rumankin naisen markkina-arvo on nuorena korkea. Joillekin komeille miehille taas ei näytä olevan erityisen paljon väliä minkälaisen naisen kanssa harrastavat satunnaisesti seksiä. Sen takia nuoren ruman miehen on melko vaikea saada seksiä tai parisuhdetta nuorelta naiselta, vaikka nainen olisikin ruma.
Ongelma voi olla, tässä tapauksessa nimen omaan naisella, silloin kun pitäisi perustaa perhe ja hankkia lapsia kun ne oman tasoiset rumat miehet eivät kiinnosta. Kiinnostuksen puute taas johtuu siitä että nainen on tottunut komeisiin miehiin ja yleensä on lisäksi kokemusta todella monista miehistä, koska naiselle seksin saaminen on äärimmäisen helppoa. Kun ruma nainen on tottunut liian hyvään, niin onhan se riman laskeminen hänelle markkina-arvon romahdettua varmasti aika hankalaa.- 13plus17
Eiväthän naiset rumia miehiä sinällään vihaa. Ainoastaan sitä, että rumat miehet yrittävät lähestyä muutenkin kuin naisen pyynnöstä ripustaakseen taulut seinille.
Mikäli ruma mies lähestyy naista, tämä aiheuttaa naisessa syvän loukkauksen ja ällötyksen tunteen. Nainen tuntuu ottavan lähestymisen suorastaan narsistisena loukkauksena.
Seuraukset ovat lähestyvälle rumilukselle usein ikävät. Nainen on pyhän vihan vallassa ja käyttäytyy ilkeästi ja moukkamaisesti. Esimerkiksi vaikkapa näin.
Mies: Hei! Mitenk...
Nainen: Hyi! Mene vittuun siitä pyörimästä!!!
Tai näin:
Mies Moro!
Nainen: Hymph! (Nostaa nenän ylös ja näyttää tavattoman halveksuvalta)
Useiden naisten mielestä tällainen epätoivottava lähestyminen on niin inhottavaa, että se pitäisi kriminalisoida.
Tästä voidaan tehdä se väite, että naisen ahdistelulluksi tulemisen kokemus ei lievemmissä tapauksissa riipu lainkaan teosta. Kokemus riippuukin pääasiassa siitä kuka tekee.
Vai voitteko kuvitella että ihanan miehen (naisen mielestä) lähestyessä ja sanoessa "Hei!" nainen alkaa haistattaa pitkää sitä itseään.
Niinpä.- Naisasialooseri
Minun mielestäni tuolla tavalla käyttäytyvältä naiselta jos ei ole pornomallin/huippumallin näköinen ja ikuisesti nuori jolla tuohon on varaa, niin pitäisi irroittaa silmämunat kirurgiveitsellä ja syöttää ne hänelle ja sitten kysyä uudelleen hänen kantaansa "rumiin"miehiin. Pinnallinen nainen on ansainnut kaiken mahdollisen kidutuksen jota yleensä pystytään harjoittamaan koska pitkässä juoksussa hän saattaa tapattaa paljon nuoria ihmisiä.
- ruma-ätmi
Kerran yritin jotain veljeni nais kaveria ja se nainen oli sanonut veljelleni että sun veljes on ruma että sano sille että ei yritä minua.
- siirappia
Rumia miehiähän on suuri enemmistö ja onneksi me naiset suorastaan rakastamme miehiä mitä rumempia he ovat. Kiiltokuvapojat kuuluu kiiltokuviin.
@siirappia
Olipas ihanasti sanottu! :)
Ihmettelen vain miksi kukaan muu palstan mies ole kommentoinut. :|
Nyt pojat välillä ulos kevät aurinkoon ja sitten vasta takaisin näppikselle....voisi palstan naisetkin olla innoissaa, kun hieman näyttäisitte sitä "herkempää" puolta maustettuna pienellä "flirtillä". ;)
- nojooolivähän
Oma henk.kohtainen kokemukseni on juuri päinvastainen.
Juurikin tänään ollessani ns asioilla vastaan tuli jackpot aka Rebeca Linares:in long lost twin sista.
Heitin, siis täysin vastoin sober-meitsiä et "Otatko kermalla vai ihan raakana" ?
Loppu oli semisti eeppistä päikkäröintiä. - Tässäpäfaktaa
En vihaa, mutta ei kiinnosta tutustua kuin kaverina. Miksi se naisilla olisi sen kummempaa kuin miehillä? Ettehän te rumatkaan miehet rumaa naista halua.
- Naisasialooseri
Siksi koska vain mies saa katsoa ulkonäköä ja rumalle miehelle kuuluu kaunis nainen ihan samalla tavalla kuin"hyvännäköisellekkin" Pornoleffoissakin miehet ovat sikarumia ja naiset seksipommeja.
Sinulla on siis mielestäsi varaa syrjiä miehiä ulkonäön perusteella? Oletko siis seksikkäämpi kuin pornoleffojen naiset, joita rumat miehet panevat ja pysytkö ikuisesti alle 25-vuotiaana ulkonäöltäsi? Tuskin olet, olet riipputissinen jenkkakahvainen selluliittiperseinen lehmä, joka luulee olevansa nuori ikuisesti ja vielä kuvittelee olevansa rumien miesten yläpuolella.
- 6yhhuutghhjhgh
Harva haluaa olla edes kaveria ruman miehen/naisen kanssa, vieläpä vähemmän antaa mahdollisuuden tutustua.
- ärsyttävänitsenäinenkai
Minulla oli jo nuorempana ruma, vanhempi ja huonohampainen deittikumppani jolla lievä ylipaino ja hänellä oli niin huono itsetunto että halusi tavata aina salassa ja haukkui minua lihavaksi vaikka olin hoikka nuori. Minua tuo rumuus ei sinänsä häirinnyt mutta se ikävän puoleinen luonne kyllä ja oli vain huvittavaa kun ihmiset tuijottivat meitä kun olimme heidän mielestään liian eriparia. Niin ettei kiinnosta enää just välttämättä "saada" tämän tyyppistä toista miestä, vaan mieluiten taviskasvoinen ja vartaloinen jolla myös itsetunto ja pään sisältö kunnossa ja jos ei ole niin pärjään vallan mainiosti (vähän liiankin hyvin) yksin! olenkin tullut siihen tulokseen että olen ärsyttävän itsenäinen nainen ja se piirre ei (niin rumia kuin komeitakaan) miehiä kiinnosta, vaan mies kuin mies haluaa ilmeisesti naisen joka on riippuvainen miehestä ja valmis hyppäämään suhteesta toiseen ja sitten kun ei nainen ole tällainen niin nainen on tylsä ja yli-itsenäinen johon kannattaa katkaista yhteydenpito ja näin ollen jättää nainen ikisinkuksi.
@ärsyttävänitsenäinenkai
Jos sanasi ja tekosi ovat sopusoinnussa, niin et ole sitten vielä kohdannut miestä joka sinut ansaitsee. :)
Aina on tietenkin hieman vaikea päätellä yhdestä viestistä, mitä ihminen oikeasti on, varsinkin kun ihmiset puhuvat yhtä ja tekevät toista, mutta kuitenkin tuon viestin pohjalta voisin sanoa, ettei ne kenet olet kohdannut ole sinua ansainneet.
Kiitos ajatuksista! :)
- 8th_day_God_created_Ho_s
Faktojen ja evoluution kanssa on paha olla eri mieltä.
Ehkä kaistan vaihto olisi paikallaan ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun725027KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1903923- 2083877
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?843392Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo503049- 252024
- 252014
- 1941919
- 301716
HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ
Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus991457