Todella vakavaa valehtelua iltalehdiltä

Kanervaa ja kokoomusta kritisoivia
nimiteltiin venäjämielisiksi.Tästä
tapauksesta tulee vielä rikosjuttu
Tässä jaetaan kansa toisiaan vastaan
ja se on pahinta isänmaan petturuutta
ja en olisi uskonut että kokoomus on
vajonnut näin alas.Oman kansan
halveksuntaa.Todella oksettavaa
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Nyt ollaan siirrytty venäläisistä
Venäläismielisiin ka se tekee tästä
todella likaisen ja vastenmielisen
kehityksen.Haluaako joku sisällissotaa?!
Todella ala-arvoista kokoomukselta
ja iltalehdiltä.Onko Suomi pudonnut
uutisoinnissa kehitysmaiden tasolle?!

Äänestä

Suomen sisällissota syntyi kun Venäjällä
tapahtui muutos.Nyt kun Suomen talous
ja työtmyys näyttää joka puolelta
punaista varoitusvaloa niin syyllinen
on mukamas suomalainen joka
kritisoi Kanervaa ja kokoomusta

Äänestä
  • AAMEN!

    Äänestä

Kanerva valitti että Turun nuoriso
talolla oli tunnelma kuin Ukrainassa
Kanervan kannattaisi muuttaa Ukrainaan
yhdessä Kokoomuksen kanssa.
Tulisi rauha maahan

Äänestä
  • Ukrainaan tarvitaankin nyt kevääksi
    lannoittamiseen osaavaa porukkaa
    Työ on helppoa.Voi puhua paskaa
    niin paljon kuin haluaa ja jaksaa
    ja sato tulee olemaan huippuhyvä

    Äänestä

Alan oikeasti vihaamaan osaa suomalaisista. Että voi olla tyhmää kansaa! Ala-asteella oleva Maijakin osaa lukea paremman kuin nämä Nato-kiihkoilijat. Voisivat nuo lehtientoimittajat ym. ottaa asioista selvää, siis selvittää totuuden ennenkuin julkaisevat noita uutisia. Koskee siis kaikkia lehtiä, jotka tuon valheellisen uutisen julkaisivat.

Äänestä
  • Ei ole kyse siitä, etteivät voisi selvittää totuutta ensin. Kyse on halusta.
    Tärkeintä on raflaavat NATOon vievää pelkoa ja vihaa ruokkivat otsikot.
    Ja kun se on kerran painettu, ei korjaus poista sitä ihmisten mielistä.
    Valitettavan psykologiataitoisia nämä maanpetturit.

    Äänestä

  • Ja koskee myös kaikkia, jotka kiimassaan sen purematta nielivät, ja oksentelivat koko sosiaaliseen "mediaan".
    Halvatun apinat!!
    Säälittää.

    Äänestä

Ettekös te ihan ekana jutun tänne palstalle laittaneet ja ylpeilleet sillä?
ja nyt sitten kitisette :-D
Juttu on muuten totta joka sana. Porukka oli venäjän fasisti hallituksen organisoima, eli teitin kavereita...hävettääkö?

Äänestä
  • Hahhaaaahahhahhaaa!
    Ai että Venäjän hallitus organisoi Turussa puhuneen Ilkka Kanervan vaalitilaisuuteen 7 suomalaista puhumaan kovaan ääneen kriittisesti!
    Ootsä nyt ihan tällä planeetalla?? :D

    Ja kun sun kaverit kutsui poliisin, ne meni donitsille ja tuli tunnin päästä, kun on kaikki keissit pakko kuitata käymällä paikan päällä. Mahtoi turhauttaa!
    Kenties yhtä paljon kuin sinua, kun totuus tuli julki.. :D

    Äänestä

Aloittaja on Tiltu ei kukaan oman maan kansalainen voi olla tuollainen ääliö.

Äänestä

Lapsellinen aloitus.

Äänestä

Jokainen Nato-vastustaja on Venäjämielinen. Nato-vastainen ajaa vihollisen asiaa. Suomella ei ole Naton ulkopuolella uskottavaa puolustusta. Jokainen isänmaallinen kannattaa Natojäsenyyttä.

Äänestä

Tässä uutinen asiasta:

Lounais-Suomen poliisi tutkii kolmen turkulaismiehen osuutta kansanedustaja Ilkka Kanervan (kok) vaalitilaisuuden keskeyttämisessä. Heitä tutkitaan mahdollisesta järjestysrikkomuksesta.

Miehet kuuluivat noin kymmenen häirikön joukkoon, jotka alkoivat solvata ja huudella puhujien päälle keskustelutilaisuudessa Turussa torstaina.

Tutkinnajohtaja Satu Värrin mukaan 36-, 38- ja 45-vuotiaat miehet kuuluivat häirikköryhmän ydinjoukkoon. Poliisi joutui saattamaan kolmikon ulos Runosmäen nuorisotalolta. Muut samaan ryhmään kuuluneet lähtivät talosta omatoimisesti.

"Poliisi saattoi vielä Ilkka Kanervan omalle autolleen, koska häiriköt olivat jääneet vetelehtimään parkkipaikalle", Värri sanoo.

Värrin mukaan teon motiiveista ei ole vielä selkoa. Häiriköintiin syyllistyneet olivat enemmän tai vähemmän päihtyneitä. Ydinkolmikosta 45-vuotiaalla miehellä on tilillään väkivaltaisuuteen liittyviä rikoksia.

Ilkka Kanerva ei ole esittämässä mitään vaatimuksia tilaisuuden häiriköitsijöille. Kanervan mukaan tilanne oli hämmentävä ja ainutlaatuinen.

"En nyt muista, että mitään vastaavaa olisi aiemmin sattunut kohdalle. En kuitenkaan pelästynyt", Kanerva sanoo HS:lle.

Häiriköt saapuivat paikalle heti tilaisuuden alussa. He alkoivat huudella muun muassa Nato-vastaisia mielipiteitä.

Kyse oli alta kymmenen miehen joukosta. Kanervan mukaan yksi nainenkin saattoi olla mukana.

"Päällehuutoa ja solvauksia. He esittivät käsityksiä, että tilaisuuden läsnäolijat ovat kaikki väärässä ja puhuvat bullshitiä", Kanerva kuvailee.

"En nyt sitä osaa arvioida, minkä mielisiä he olivat. Nato-vastaisia kyllä."

Tilaisuutta yritettiin jatkaa useaan kertaan ja järjestäjät yrittivät rauhoitella. Yleisö alkoi lopulta poistua paikalta.

"Tilanne oli epämiellyttävä. Yleisö oli lopulta turhautunut, pettynyt ja ehkä aika kauhuissaankin tällaisesta porukasta", Kanerva sanoo.

Turvallisuuspolitiikkaa käsittelevään tilaisuuteen osallistui myös toinen kansanedustajaehdokas, keskustan Mauri Ikonen.

"Ehkä aggressio suuntautui kuitenkin allekirjoittaneeseen", Kanerva arvioi.

Järjestäjät kutsuivat lopulta poliisit paikalle.

Kanerva toimii paraikaa Etyjin parlamentaarisen yleiskokouksen puheenjohtajana. Vaalitilaisuudessa puhuttiin muun muassa Ukrainan tilanteesta, Natosta ja Venäjästä.


Enpä olisi uskonut, että Tiltu-lauma vajoaa näinkin alas!

Äänestä

Presidentti Niinistö, kokoomus, Sanoma Oy johtaa tätä Venäjä-vihaa, jotta Suomen kansa saataisiin prlkäämään ja Suomi saataisiin liitetyksi Natoon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suominousuun kirjoitti:

Kanervaa ja kokoomusta kritisoivia
nimiteltiin venäjämielisiksi.Tästä
tapauksesta tulee vielä rikosjuttu
Tässä jaetaan kansa toisiaan vastaan
ja se on pahinta isänmaan petturuutta
ja en olisi uskonut että kokoomus on
vajonnut näin alas.Oman kansan
halveksuntaa.Todella oksettavaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu