Stubb oli KOULUKIUSAAJA

Hän on itsekkin myöntänyt olleensa koulukiusaaja. Ostiko ja lahjoiko hän kavereita rahalla, koska vaikea tuolla habituksella on ollut muuten saada arvostusta.Toivottavasti uhrit oli edes suomenruotsalaisia.

Ei ihminen pohjimmiltaan koskaan muutu. Kerran kiusaaja, aina kiusaaja.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hirnuiko Stubb kisatuilleen ja näytti hampaita. Pahempaa en voisi ajatella.

Äänestä

Ällöttävä tyyppi. En ymmärrä kuka voi valita edustajaksi tuollaisen.

Äänestä

Koulukiusatulle voi tulla loppuelämän mielenterveysongelmia. Siksi se on äärimmäisen vakavaa ja rangaistus olisi tultava jokaiselle koulukiusaajalle silloin kun tätä tapahtuu.

Äänestä

Nyt se kiusaisi työpaikan saaneita vuoden koeajalla. Sitten potkut.

Äänestä

Kuinkahan monta uhria Stubbilla oli ja kuinka he voivat nykyään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suru_on_suru kirjoitti:

Hän on itsekkin myöntänyt olleensa koulukiusaaja. Ostiko ja lahjoiko hän kavereita rahalla, koska vaikea tuolla habituksella on ollut muuten saada arvostusta.Toivottavasti uhrit oli edes suomenruotsalaisia.

Ei ihminen pohjimmiltaan koskaan muutu. Kerran kiusaaja, aina kiusaaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu