hyväksy. Tosin nyt kun Venäjä antaa Kreikalle 5 miljardia kaasuputkesta niin ei Kreikka tukipaketteja tarvitsekaan.
Soini ei ole koskaan hyväksynyt tukipaketteja eikä
rehtitimo
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tosin Suomikin jäänee nuolemaan näppejään mitä tulee muiden kuin Perussuomalaisten Kreikalle lainaamiin rahoihin. Nyt tarvitaan superjytky Perussuomalaisille
5 cm pino vielä esitteitä kädestä käteen lähden nyt jakamaan
jos jää yli panen ne postiluukuista
Tiedätte varmaan, että eräs Perussuomen runonlausuja on Simon Elo
https://pbs.twimg.com/media/CCVE3v7UEAA28Ot.jpg:large
todella iskevää tulee
https://twitter.com/Simon_Elo
Seuraavan kerran kun @paavoarhinmaki vaatii rikkaille veronkorotuksia, totean että on "vastenmielistä laskea ihmisille hintaa"
Venäjällä yksi johtaja puhuu neljä tuntia, Suomessa kahdeksan johtajaa puhuu kaksi ja puoli tuntia. Kilpailukyky kunnossa!
Laanisen ja Sipilän puheiden perusteella keskusta toimii kuin nykyhallitus:ensin vasen käsi päättää, ja sitten oikea käsi peruu.
VIIMEINEN PURISTUS ÄÄNET KOTIIN, KAIKKI ÄÄNESTÄMÄÄN, VIE KAVERISIKIN
huhtikuu 18, Otetaan voitto kotiin!
https://www.suomenuutiset.fi/otetaan-voitto-kotiin/
Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini ja puoluesihteeri Riikka Slunga-Poutsalo patistavat suomalaisia äänestämään. Eduskuntavaalien loppukiri on alkanut ja vaalikamppailussa eletään jännittäviä hetkiä....Nyt kaikki äänestämään ... Perussuomalaisten suurin haaste on saada ihmiset äänestämään. Moni on turhautunut vanhojen puolueiden politiikkaan, eikä usko enää muutoksen olevan mahdollista. – Suurin vastuksemme ei ole vanhoissa puolueissa, vaan ihmisten saamisessa vaaliuurnille. Nyt kaikki äänestämään, Soini kehottaa.
Eikä hyväksy ikinä
Heh heh. Soini on jo hyväksynyt tukipaketit. Hyvä, että myös persut pystyvät tekemään kompromisseja.
Kommarien jälkeläisetkäön eivät hyväksyneet ennen vaaleja 2011 mutta heti vaalien jälkeen hyväksyivät