palstan naiset

kiltti.atm

Omistatko sauvaa?

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vihatipunen

      Omistan kävelysauvat ja sauvasekoittimen. Eli kyllä omistan.

    • jonki---

      eiköhän lähes kaikilla ole jonkinmoinen.

    • Kertokaapa

      Ihan vilpitön kymysys naiset ja miksei muutkin: miksi tekopimpan omistava mies on vastenmielinen?

      Siis ihan oikeasti, miksi on mielestänne ok että naisella on seksileluja, mutta sellaisia omistava mies on kuvottava ja säälittävä runkkari? Itsekin hyväksyn naiselle dildot sun muut, itseasiassa pidän sitä jopa plussana, koska se tarkoittaa että nainen suhtautuu seksiin avoimesti mutta mieluummin tyydyttää itsensä kuin jakaa tavaraansa yhdenillan jutuille.

      • kud8cu

        "mieluummin tyydyttää itsensä kuin jakaa tavaraansa yhdenillan jutuille."

        Samaa mieltä!


      • N28

        Minusta tekopimpan omistava mies ei ole vastenmielinen.


      • tikrulilia

        "Ihan vilpitön kymysys naiset ja miksei muutkin: miksi tekopimpan omistava mies on vastenmielinen?"

        Ei minun mielestäni ole. Kuka on sanonut naisten ajattelevan niin?


      • En minä ainakaan siitä mitään pahaa ajattelisi jos jotain kautta saisin tietää että miehellä on tekopimppi, mutta kieltämättä saattaisin pitää miestä hiukkasen omituisena jos hän hyvin lyhyen tutustumisen jälkeen alkaisi minulle tuollaisia asioita itsestään mainostamaan.

        Eiköhän se nyt ole selvää että jokainen normaalin seksuaalivietin omaava sinkkuihminen hoitaa tarpeensa jollakin tavoin, eli joko irtopanoilla tai sitten itsekseen, ja minä ainakin arvostan jälkimmäisen kaltaisia miehiä parisuhdemateriaalina huomattavasti enemmän. Se on minusta irrelevanttia millä tavoin sen itsetyydytyksen hoitaa, käsin vai jonkin apuvälineen kautta.


      • en_usko

        Valehtelette jotka noin väitätte. Minustakin tekopimpin omistava mies on friikki ja luuseri, vaikka olen itsekin mies.


    • Sauvoja löytyy minultakin joka tarpeeseen, ainakin nyt kävelysauvat, latusauvat, eräsauvat, jääsauvat ja teleskooppisauvat.

      • Päätit sitten luetella kaikki muut sauvat kuin omistamasi dildot.


      • praktikal3
        super-atm kirjoitti:

        Päätit sitten luetella kaikki muut sauvat kuin omistamasi dildot.

        Käytännöllisenä naisena stellaria ei tarvitse mitään dildoa kun on noin monta sauvaa jo muutenkin ja vihanneslokerossa iso kesäkurpitsa.



    • tämätotta

      En omista muuta kuin kävelysauvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      324
      1856
    2. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1297
    3. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1294
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1167
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      81
      986
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      90
      904
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      853
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      118
      824
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      790
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      746
    Aihe