Kokoomus kannattaa PAKKORUOTSIA

Ääni kokoomukselle on ääni pakkoruotsille. Kokoomus tykkää myös suomenruotsalaisista säätiöistä.

Perussuomalaiset lopettaa pakkoruotsin, siksin annan heille ääneni.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

8 vuoden aikana jolloin kokoomus on ollut vallassa, on Suomi saatu kyykkyyn, mutta rikkaat porhaltaa.

Äänestä
  • "Mihin koira karvoistaan pääsisi?"

    Äänestä

  • Nallekaan huvikseen Ruotsiin muuttanut.

    Äänestä

Pakkoruotsi ei ole myöskään persuille kynnyskysymys hallitukseen menolle. Eli persut ovat siis valmiit hyväksymään hallitusohjelman, jossa sanotaan että pakkoruotsi pysyy kouluissa.

Äänestä
  • trollilla paniikkia ku joutuu maanantaina menemään työkkikseen ja pitäis saada työtodistus jostain.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


manii_nääs kirjoitti:

Ääni kokoomukselle on ääni pakkoruotsille. Kokoomus tykkää myös suomenruotsalaisista säätiöistä.

Perussuomalaiset lopettaa pakkoruotsin, siksin annan heille ääneni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu