etukäteis "ONNITTELUT" RINNE tulevasta OPPOSITIO "johtajuudesta"
TÄNÄÄN ALKAA SDP:n OPPOSITIOKAUSI
KIUKUTTELElisää
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suuri pettymys sulle mutta kokoomus joutuu oppositioon.
sille ei voi tulla enään harmaita hiuksia.
Demarien kannatuslukema tällä vuosisadalla peräkkäisissä eduskuntavaaleissa on ollut 24,5 %, 21,5%, 19,1 % ja nyt tule 15-17 %. Ei aika kova alamäki. Asetavat varmaan toivonsa siihen että persut hajoavat hallitusvastuun myötä. Ja että puolueen uudistumista jarruttavat vanhat pierut pikkuhiljaa poistuvat.
SDP on muinaisjäänne josta aika on ajanut ohi enään ei mene läpi huijaus ja valehtelupolitiikka jossa holhotaan vaikeuttamalla kansan elämää kaikilla osa-alueilla puhumattakaan pien-yrittäjistä jotka ovat AINA olleet DEMAREITTEN sylkykuppeja JA demareitten "terrorin ja vainon "kohteita
Aivan näin , tuo on sitä kun aivottomat saavat vallan . Itse olen pienyrittäjä ja ei tule heti mieleen palkata apumiehiä . Jotka sitten paljastuvat apumiehen apumieheksi . On se kun aikuisten ihmisten (SDP) pitää olla aivan kädestä vietäviä ja uskoo 70-luvun työväenpropagandaan .
SDP:n rasitteena on myös Halosen, Lipposkan ja monen muun tapaiset monikulttuurihyyssärit. Duunaripuolelta vuotaa persuihin porukkaa tuon takia.