Miksi miehen kaltainen otus joka on keskiverto kotikoiraa tyhmempi saa äänestää?
Miksi miehet saa äänestää?
Ärsyttää_todella
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Hyvin lohkaistu...lämmittää vanhan feministin sydäntä ja naurattaa....onneksi on kotona vaan se koira.....
Eihän sua kukaan mies huoliskaan.
Ei kun minä en huoli enää ketään, niin se menee.....
Taidat olla Tiina Rosenberg.
No siksi, kun ne tyhmät, tekee sen tuomiokseen. "pirun" hyväksi ja puolesta, kaikille Jumalattomille, Jumalan Sanan (Raamatun UT) opetusten ja ohjeiden VASTAISESTI, saata naa palvelevasti eläville hirmuiseksi maailmansa LOPUKSI sinne ikuisuuden hirvittävälle puolelle, jonne tuomiokseen puolelle ovat ns. "saldoa", ajassa eläessään kartuttaneet. = sitä tuomiokseen syytä ja aihetta koonneet.
Jeesuksen nimessä... valistaen ja muistuttaen. vähäinen, Totuudessa ja pysyvä ja mukaisesti, = syyttömästi elävä ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa.
Voi "pyhä" yksinkertaisuus.....
Ensin ajattelin sovinistisesta ärsytyksestä tehdä oman aloituksen tyyliin :
"Miksi naisen kaltainen otus joka on pumpattavan barbaran tasoinen lehmä saa äänestää?"
Mutta tarkemmin mietittyäni sisäinen feministini nosti päätään ja teen tunnustuksen, jos naiset jotka tunnetusti pyrkivät maailmanrauhaan, ilman sotia, luonnonsuojeluun, sosiaaliseen ja sukupuolten väliseen tasa-arvoon, kuinka monta sotaa olisi jäänytkään väliin jos naiset olisivat olleet päättämässä asioista?
Miten se Rinne määritteli feminismisminsä, sehän oli aika hyvä veto.
Mutta laitan vettä niskaan feministeille lopuksi : Asioista päättämiseen ei tarvita älyä vaan sosiaalista empatiaa, siinä naiset ovat paljon parempia kuin miehet mutta vain siinä. Jos mietitään keksintöjä jotka 99%:sti on muovanneet yhteiskuntaa moderniksi, ne ovat miesten keksimiä, ei lehmien kaltaisten typerien naitavien ämmien.
Jos naiset olisivat miehiä vahvempia Amatsooneja ja yhteiskunta olisi järjestynyt tämän mallin mukaan missä siis miehet olisivat pienempikokoisina lasten kasvattajina kotona, niin varmasti tilanne olisi päinvastainen, naiset joutuisivat keksimään "kodin lämmön ulkopuolisia" keksintöjä, kun taas miehet kokoontuisivat lasten kanssa sosiaalisiin seuroihin, ilman väkivaltaa. Ihmetyttää oikeestaan miksi pieniä mukana kannettavia mobiililaitteita ei ole keksinyt naiset? Naisethan niitä sormettelee joka paikassa enemmän miehiin verrattuna. Vai onko kevyempi sormetus sitten pelkästään naisten juttu, miehet runkkaa asioita, työstävät, kourivat, puuseppien tapaan. Steve Jobsin vaimolla sormensa mukana pelissä?
Ämmille ei olisi koskaan pitänyt antaa äänestysoikeutta, siitä lähtien kaikki on mennyt päin persettä.
On jäänyt ilman munaa. kuivapilluna olo tekee katkeraksi
Koska miehet ovat tosimaailmassa vastuussa kaikesta, myös aikuista näyttelevien rasahdusfoobikkojen ja persparkkeeraajien seksuaalisen elämän edistämisestä, ja naiset vain jahtaavat miehiä kuuluisuuden ja statuksen vuoksi. Siksi.
Jospa aloittaja tarkoittikin "miehiä", mutta lainausmerkit pääsi unohtumaan..
Kirousvire.
Saahan se lisääntyäkin, miksei siis äänestää
No tuon periaatteen mukaan miehille vastavuoroisesti pitää antaa lisääntymismahdollisuus.