vimpelin äänestys %

Yli 77% äänioikeutetuista äänesti vaaleissa! Hyvä, kansa on puhunut ja suut suppuun.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Puhunut on ja paikat on osoitettu. Nut pitää tutkia tulosta ja elää sen mukaan. Ilman vaihtoehtoa.

Äänestä

Paremmin sanottu kun tehty, vimpeläiset tiedetään. Valitus ja nälviminen jatkuu vielä pitkään. Valitettavasti. Reijolle voimia ja intoa seuraavaan neljään vuoteen. Kovasti omassa kylässäkin myyräntyötä tehtiin ettei saa ääniä tarpeeksi. Hukkaan meni sekin nälviminen. HAH.

Äänestä

Omat koirat purivat.Lieneekö maassamme toista kuntaa jossa näin määrätietoisesti tehdään myyräntyötä omia ehdokkaita vastaan kuten meillä täällä Vimpelissä.Uskomattoman typerää porukkaa.Mistä löytyy se yhteishenki kunnan pitämiseksi itsenäisenä,näillä eväillä ei enää mistään,masentavaa.

Äänestä
  • Liekö maassamme toista kuntaa joka on ajettu riisikunnaksi siksi että meillä on uskomattoman typeriä päättäjiä. Sanonta "sitä saa mitä tilaa" pätee tässäkin. Ei tämä sen typerämpi kylä oo ku muutkaan. Mutta ei roskilla, ei roskilla.

    Äänestä

n tuhat ääntä vähemmän honkistolle viime vaaleihin verrattuna. luottamus laskussa?

Äänestä
  • Mutta oli kuitenki enemmän kuin "varmalla läpimenijällä" Itäkylästä. Joka tosin oli Vimpelin ääniä eniten saanut. Sitä minäki on ihmetellyt kun yhteishenki kunnassa mennyt. Aina se heikko ollut (kateus) mutta nyt olis järjellä töitä. Kas kun ei ruveta Ankkurien tai Kossun kannattajiksi ja buuata Vedolle. Kriisikunta on monien tekijöitten summa mutta vastuu se kuuluu valtuustolle ja hallitukselle.

    Äänestä

  • vastarannanvaakku kirjoitti:

    Mutta oli kuitenki enemmän kuin "varmalla läpimenijällä" Itäkylästä. Joka tosin oli Vimpelin ääniä eniten saanut. Sitä minäki on ihmetellyt kun yhteishenki kunnassa mennyt. Aina se heikko ollut (kateus) mutta nyt olis järjellä töitä. Kas kun ei ruveta Ankkurien tai Kossun kannattajiksi ja buuata Vedolle. Kriisikunta on monien tekijöitten summa mutta vastuu se kuuluu valtuustolle ja hallitukselle.

    Summassa on ainakin kaksi tai lukematon määrä tekijöitä. Luettele nyt aluksi vaikkapa viisi Vimpelin kriisikunnaksi vienyttä tekijää, saa olla henkilöitäkin mukana.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ksnsaonpuhunut kirjoitti:

Yli 77% äänioikeutetuista äänesti vaaleissa! Hyvä, kansa on puhunut ja suut suppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu