Kesk,ps ,KOK , RKP muodostaa kunnon hallituksen ja vasemmisto ja demarit istuu oppositiossa narisemassa kun tuli takkiin. Kansa on puhunut ja itä trollit raivoaa kun alkaa nato selvitys ja yhteistyön tiivistäminen
Vaalivoittajat
Oikealla
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kokoomus ja RKP eivät tule mitenkään sopimaan hallitukseen jonka rungon muodostavat KEPU ja PS - SDP on se joka tulee tuohon kolmanneksi mukaan.
KEPU ja PS - SDP Siinä hyvä pohja.
Niin minustaki, mutta sosdemit ei ala hallitukseen kun ne häviävä. Ja nyt ne hävisit kun akat.
Mihin siinä rkp tä tarvittais ????
Kepu SDP pöisi vähemmistöhallitus:-D
Haglund jatkaa puolustusministerinä.
Hyvä !
Ruotsi ei halua että Persut (rasistipuolue)
on hallituksessa.Aftonbladet tänään ja
Iltalehti
Ei sitä ruotsalaisilta kysytä.
Persut asettuu, kun saavat vastuuta.
Keskusta ja PS ovat NATO-kielteisiä.
Jos vaaliluuseri kokoomus ja RKP tipautetaan hallituskuvioista, niin eipä taida jäädä natoilusta mitään jäljelle...
Jospa sen verran viisaampia oltaisiin, ettei enää valittaisi RKP-läistä puolustusministeriä. Jos Haglund vielä hallitukseen pääsisi, saakoon vaikka sosiaali- ja terveysministerin postin, josta käsin voisi edistää vaikka suomalaisten nuuskankäyttöä.
Itä trollit itkee kun tietää itsekkin että r...ä ei tulla mielistelemään yhtään enempää ja Kesk,KOK,PS,RKP muodostaa kunnon hallituksen ja vasemmisto puolueet itkee ja tappelee oppositiossa. Nato selvitys/ yhteistyö kehittäminen on asia listalla.
Porvari hallitus ilman vasemmisto puolueita niin päätöksiä syntyy eikä tarvitse riidellä.
En usko että Keskusta haluaa Kokoomuksen hallitukseen. Liian monta erimielisyyttä eteenkin viime hallituksen kanssa.
Mikäli kokoomus istuu hallituksessa, ei vaaleissa noudateta kansan tahtoa, eikä demokratian periaatteita, eli vaaleilla ei näemmä ole mitään merkitystä, kun pitkällä tikulla suoritetaan eduskunnassa lottoarvonta paikoista. Samalla tämä tarkoittaa sitä kohdallani, että ikinä en enää yksissäkään vaaleissa tule äänestämään, ja paikalliseen maistraattiin lähtee postia, ettei ilmoitusta äänioikeudestani tarvitse enää ikinä lähettää minulle.