CALLE-ILMIÖ PYYHÄLSI YLI SUOMEN!

Äärimmäisen suosittu Calle Haglund sai mahtavan äänivyöryn vaaleissa. Olisiko siinä tuleva presidentti? Calle voisi viedä läpi sen, mihin Elisabeth Rehn aikoinaan miltei pääsi: Suomi saa rkp:läisen presidentin!
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

juu: aseettoman sotilaspalveluksen suorittajat ovat rkp:n mieleen. v1939-1945 juuri tuollaisia miehiä tarvitsimme.

Äänestä

ei helvetti joku raja on vedettävä voi olla Ruotsin tuleva kunkku mutta ei varmasti Suomen presidentti

Äänestä

ps....melkein voitin kultaa olympialaisissa on eri asia kuin se että todella saa sen kultamitalin kaulaansa.Tuollaiselle puolueelle pienikin meriitti on mainitsemisen arvoinen. Laita sinäkin kirjat ruotsiin, niinhän ne muutkin puolueesi kannattajat ovat tehneet (säästät veroissa)

Äänestä

Äänestän callea ruotsin presidentiksi!

Äänestä

sarkasmi on hyvä aihealue ja varmasti poliitikotkin sitä viljelevät=) pst....juhana vartiainen kruununprinssiksi

Äänestä

Ihan oikeasti: kuinka moni kantahenkilökuntaan kuuluva arvostaa sitä asiaa että heidän komentajansa/-saatikka ylipäällikkönsä ei ole suorittanut edes varusmiespalvelusta? (itselläni on aika vaikea suhtautua sellaisen ihmisen antamiin neuvoiin jolla ei ole kokemusta kyseisestä asiasta) Otetaan esimerkki: Suomenmestari ilpo/aila hyypäkana harrastaa todellakin perhokalastusta.... ja sitten tulee tämä perhokalastusministeri vierailulle ja antaa ohjeita. Tässä pientä pointtia asiaan. Kunnioitan suuresti nykyistä presidenttiämme.

Äänestä
  • Eihän ylipäällikkö Halonenkaan ollut suorittanut varusmiespalvelusta.

    Äänestä

Harry Potterista callesta voi tulla Ruotsille presidentti, silloin kun monarkiaa loppuu. ruotsalainen harry pottery ei sovii suomelle, miksi tämä pelle harry pottery on Suomeen puolustusministerina. se ei sovi Suomen kunnon maan imagoolle. Nauurettava sivari "kenraali" 36 v. visastelija puolustusministerin virrassa istuva pahanleikki natonpelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wrteteqtewrt kirjoitti:

Äärimmäisen suosittu Calle Haglund sai mahtavan äänivyöryn vaaleissa. Olisiko siinä tuleva presidentti? Calle voisi viedä läpi sen, mihin Elisabeth Rehn aikoinaan miltei pääsi: Suomi saa rkp:läisen presidentin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu