Kateus on kantava voima

Kyllä tympii Vimpeliläisten suhtautuminen omaan ehdokkaaseen .Misään muussa kunnassa ei naapurien edustajat saaneet enemmän ääniä kuin oma edustaja Periaate on että annetaan kiusallakin ääni naapurikunnan edustajalle ,siinä samalla pieni piikki omalle . No tähän loppuu oman kunnan itsenäisyyden puolustus ,kannattaa marista epäkohdista tuohon naapurikuntaan Tukea ei enää tule Tack
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos meidän ehdokas on niin "mukava" että se vaikutti äänimäärään?

Äänestä
  • Mukavuusaspektillako ehdokas valitaan No osui ja upposi Vimpelin omaan nilkkaan

    Äänestä

Äänimäärät kertovat totuuden kuka on in ja kuka ei.

Äänestä

Nytkö kepu alkaa ajamaan lopultakin Vimpelin liittymistä Alajärveen?

Äänestä

Tässä nyt näkyy sulle mulle politiikka. Voiko enempi olla katkera ehdokas. Kun on useita vuosia epäonnistunut oman kunnan puolustamisessa ja asioiden ajamisessa, nytkö olisi antaa kiitoksena vielä "kansanedustajan titteli" palkinnoksi. Kyllä ajatusmaailma on täysin vinksahtanut tyttärellä. Mitä enää asut kunnassa jonka olet ajanut alas. Häivy sohimasta kusiaispesää.

Äänestä
  • On Vimpelin kunnan asiat todella surkeat, ei voisi enään pahemmaksi mennä.

    Nyt alkaa kovat kuntaliitosneuvottelut ALAJÄRVENKAUPUNGIN KANSSA, on nämä

    nykyiset päättäjät, niin sotkeneet kunnanasiat todella katasrofiin, olis tilanne todella parein jos eivät olis tehneet mitään. Tästä aikonaan varoitin yhteistoiminnasta muiden kuntien kanssa, sehän vei ihan täysin kunnan tilanteen kuralle, tätä selvitystä ei olisi pitänyt tehdä ollenkaan, kyllähän siitä monet varoitti, nyt ollaan sitten kriisikuntana ja ainona järviseudulla, jotka hoitanut asiat huonosti, ulos pääsyyn on vain yksi tie KUNTALIITOS, voimme sitten jotenkin palvelut turvata kaikille kuntalaisille, kunhan pääsemme eroon turhista suojatyöpaikoista, joka on edellytys palveluiden säilymiseen jotenkin. Teolliset työpaikat tulee vähenemään, uusia työpaikkoja ei tule syntymään. Valtiontuki kunnalle tulee rajusti tippumaan, SOTENMYÖTÄ , vastuita tullaan vähentämään ja sitä myötä avustukset vähenee luonnollisesti supistumaan, pakosta joudumme kuntaliitokseen. Oli toista kun oli omasta pitäjästä kunnanjohtaja, kyllä silloin asiat luisti talous oli kohdallaan, ajoi vaan oman kunnan parasta. Nyt nämä parinkauden kunnanjohtajajien ajat olleet todella surkeeta, ei koskaan pirdä valita merkonomia tai vanhaa loppukauden äijää näin tärkeeseen työhön

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vimpeliläinen kirjoitti:

Kyllä tympii Vimpeliläisten suhtautuminen omaan ehdokkaaseen .Misään muussa kunnassa ei naapurien edustajat saaneet enemmän ääniä kuin oma edustaja Periaate on että annetaan kiusallakin ääni naapurikunnan edustajalle ,siinä samalla pieni piikki omalle . No tähän loppuu oman kunnan itsenäisyyden puolustus ,kannattaa marista epäkohdista tuohon naapurikuntaan Tukea ei enää tule Tack

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu