heidän olevan nimenomaan suvaitsemattomia ihmisiä, jotka eivät hyväksy muiden "vääriä" mielipiteitä. Vaalituloskin oli väärä kun väärät puolueet voittivat.
Joten turha on vihervassujen täälläkään itkeä, sillä nyt tuli pahasti turpaan. Kososen sanomiset on laajasti tuomittu joka paikassa. Tämä oli persuille suuri voitto.
Vihervasureita vituttaa koska Kosonen paljasti
9
<50
Vastaukset 9
- aaaaahhhaaaa
Viimeistään nyt kaikille on selvinnyt mitä suvaitsematonta paskaa hesan vihervassut ovat.
- Halla-ahon_äänestäjä
Näin. Mutta ENITEN pelästy punavuoren viininimijöiden johtaja pöhöttynyt Pekka Sauri
juuri tästä Kososen rasismista jota täydensi tukijan kommunisti-Saision punavihreä kuplarasismi
Kuplarasisteista pelästynyt Sauri antoi lausunnon että olkaa ihmisiksi lässyn lässyn
hänhän on täysin turvassa virassaan
Reilusti yli sadantonnin vuosipalkalla loisiva tyhjäntoimittaja Sauri kuluttaa päivänsä peukaloitaan pyörittäen ja tviittejä kirjoittaen kuplassaan, hän on siis hämeenlinnalainen psykologi joka ei päässyt eduskuntaan koskaan mutta kuuluu vihermafiosojohtaja Hautalan pyhään perheeseen ja Hautala hoiti hänelle Helsingin kaupungin teknisen johtaja viran vaikka Sauri ei tunne Helsinkiä ei tekniikaa ei aihetta laikaan, mutta tviitti irtoaa kivasti lumitöiden järjestely ei suju eikä metron rakennus eikä mikään tekninen Helsingissä johon Sauri koskee - tyhjäsakki
Persujen ehikko itsetunto naurattaa. Kouluttamattomien pölhökustaiden reaktio osoittaa kalkikan kalahtaneen.
- hahahahahahah
Tajuatko että ihmiset yleensä suuttuivat tuosta Kososen lausunnosta " tämä ei ole minun suomeni". Että revi siitä punikki.
hahahahahahah kirjoitti:
Tajuatko että ihmiset yleensä suuttuivat tuosta Kososen lausunnosta " tämä ei ole minun suomeni". Että revi siitä punikki.
Ai oikein suuttuivat: siinä tapauksessa asiaa täytyy harkita uudelleen.
- Kapea-ajatus
pepep kirjoitti:
Ai oikein suuttuivat: siinä tapauksessa asiaa täytyy harkita uudelleen.
Kyllä vaan suuttuivat. Jos olisivat ymmärtäneet lukemansa niin eivät olisi suuttuneet. Mutta kun useimmilla persuilla ajatus on puristettu "dikotomiseen putkeen" (no olikohan tuo nyt oikea ilmaisu?), niin tässä tapauksessa ymmärtäminen oli sula mahdottomuus. Siinä putkessa kun on vain kaksi suuntaa, - eteen ja taakse.
- kgkgkgkgkgkg
Kapea-ajatus kirjoitti:
Kyllä vaan suuttuivat. Jos olisivat ymmärtäneet lukemansa niin eivät olisi suuttuneet. Mutta kun useimmilla persuilla ajatus on puristettu "dikotomiseen putkeen" (no olikohan tuo nyt oikea ilmaisu?), niin tässä tapauksessa ymmärtäminen oli sula mahdottomuus. Siinä putkessa kun on vain kaksi suuntaa, - eteen ja taakse.
Ei tässä ole pelkästään persuista kyse, kai sen sen jo tajuat.
kgkgkgkgkgkg kirjoitti:
Ei tässä ole pelkästään persuista kyse, kai sen sen jo tajuat.
Ketkäs muut tästä nimimerkkien: hahahahahahah ja kgkgkgkgkgkg lisäksi ovat palollisen herneitä vetäneet nenukkiinsa?
- Halla-ahon_äänestäjä
Näkee muuten selvästi miten hallitusneuvottelut pitävät myös Perussuomalaiset varpaisillaan
eli uutisia ei juuri irtoa tällä hetkellä kaikki odottavat ja sitten repeääääääääääää
https://www.suomenuutiset.fi/puhemiehen-valinta-seuraava-suuri-askel/
Vielä ei ole päätetty, ketä esitetään puhemiehen paikalle. Ensi viikolla Juha Sipilä (kesk.) ryhtyy väliaikaiseksi puhemieheksi ja Timo Soini varapuhemieheksi hallitustunnustelujen ajaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135855En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21568Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 46471
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119442Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22407