Maajussien pelleilykampanja tällä pyttipannuineen

Joku vuosi stten oli saman tapainen. Silloinkin taidettiin huomauttaa, että pidemmän päälle maajussit tuskin viitsisivät valmistaa siihen hintaan noita tuotteitaan, joita silloin jakoivat hetken aikaa "ilmaiseksi"?
4174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

http://static.iltalehti.fi/pippuri/pyttipannu_etu2404MN_503_ah.jpg

En tiennytkään maajussien tuottavan tuollaista myyntiin. Mutta tuollaista ne nyt myy 30 sentin hintaan/annos. Mistähän maatilalta voisin noutaa tuollaisen annoksen samalla hinnalla sen jälkeen, kun lapsellinen MTK/keputemppuilu on loppunut? Sillä kai se loppuu? Vai aikooko jussukat myydä jatkossakin noita annoksia samaan hintaan? Jos aikovat, onpa heillä aikaa sitten ainakin, kun kykenevät muiden kiireidensä ohella tekemään valmiit annoksetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiitoskuitenkin kirjoitti:

Joku vuosi stten oli saman tapainen. Silloinkin taidettiin huomauttaa, että pidemmän päälle maajussit tuskin viitsisivät valmistaa siihen hintaan noita tuotteitaan, joita silloin jakoivat hetken aikaa "ilmaiseksi"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu