Eikös Reijo Hongisto päässyt?

Kevyesti eduskuntaan, vaikka täällä kuukausikaupalla tietyt kahjot yritti mustamaalata häntä?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hongisto on ollut jo pitkään aivan sairaan ajojahdin kohteena, siihen valjastettiin jopa oikeuslaitos. Hongisto on suoraselkäinen, rehellinen, uskova perheenisä. Hän on hyvä kansanedustaja.

Äänestä

Rehellinen ja uskova perheenisä?! Johan vitsin murjasit. Johan se tuomarikin totesi todisteiden perusteella että oli suhde avustajansa kanssa jolle sit järjesti laittomat potkut. Persu meininkiä.

Äänestä
  • Tuomarikaan, eikä oikeuslaitos ole erehtymätön. Tuo vaan meni, juuri niin kuin Suomessa yleensäkin. Heikompaa ylisuojellessa ja jota tuo "sorrettu ja petetty" avustaja hyödynsi. Se ei ei tee tuomiosta oikeaa, mutta normaali ihmiset siitäkin ovat jo yli päässeet, koskas sinä sitten ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhapersu kirjoitti:

Kevyesti eduskuntaan, vaikka täällä kuukausikaupalla tietyt kahjot yritti mustamaalata häntä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu