http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015042519577471_uu.shtml
Kuka ottaa vastuun?
Ei kukaan, sillä ihmisiähän riittää ja mielipuolen vapaus on tärkeämpi kuin muiden henki.
Näin ovat siis ajatelleet päätöksen tehneet kusipäät.
Kuka ottaa vastuun?
Ei kukaan, sillä ihmisiähän riittää ja mielipuolen vapaus on tärkeämpi kuin muiden henki.
Näin ovat siis ajatelleet päätöksen tehneet kusipäät.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Tuo on istunu häkissä niin kauan. Enpä ihmettelisi vaikka tekee jotain, että pääsisi takaisin.
joku saattaa tosiaan menettää siinä henkensä.
Juuri tämänlaiset ulos maasta välittömästi, uskomatonta, että tuollainen pääsee vapaaksi. Uskomatonta myös se, että suomalaiset joutuivat itse tekemään kansalaisaloitteen rikoksen tehneen maahanmuuttajan karkoittamiseksi. Missä on normaali maalaisjärki ?
Tuon tyttären isänä itse ainakin olisin vankilan portilla odottamassa vapautumista, ei jäisi kostamatta...
Kysymykseen kuka ottaa vastuun: yhteisö kantaa aina vastuun ja seuraukset.
Eli ihan Suomeksi " EI KUKAAAN " nykyisistä päättäjistä. Luulisi sen joutuvan vastuuseen joka allekirjoittaa tuon vapautus paperin ??? Että silleen.
EIKÖS SE OLE SOMALI !!!!????? taitaa olla LIEVENTÄVÄ asianhaara nykyään ???
Murhan tehdessään Hussein oli naimisissa suomalaisen naisen kanssa ja hänellä oli kaksi lastakin. Suomalaisnaisen miesmakua vähän ihmettelen. Afrikkalainen ammattisotilas, Neuvostoliiton kautta Suomeen tullut, oli varmaan eksoottisen seksikäs!
Onkohan nainen odottanut miestään takaisin parikymmentä vuotta, vai onko älynnyt erota ja turvallisuuden vuoksi vaihtanut lastenkin sukunimen?
Päätöksentekijät on laitettava vastuuseen. Suorastaan haluavat perverssissä vallantunnossaan suoltaa idioottimaisia ja täysin vastuuttomia päätöksiä, koska eivät muista, että breivik on vapautumassa muutaman vuoden päästä. Breivikiltä ei jää mikään huomaamatta. Hän antaa päätöksentekijöille sen mikä heille kuuluu.
Suomen uuden eduskunnan on otettava kovempi kanta näiden rikollisten hyysämisen lopettamiseen. Näyttäkää nyt , että eduskunta on Suomalaisten puolella ja turvaa heidän jokapäiväisen elämänsä säätämällä lakeja tavallisten tallaajien suojaksi näitä rikollisia vastaan. Että silleen.
Tälläiset pitäisi määrätä pakkohoitoon loppu elämäksi.
Jos kyseinen heppu syyllistyy samanlaisiin rikoksiin uudelleen, niin hovioikeus on siinä tapauksessa rikoskumppani, joka pitää myös tuomita.
Somppu pitäisi samantien karkoittaa somaliaan kunvankilasta pääsee
Raiskaajamurhaajasomalineekeri heti ulos maasta, kun häkistä pääsee!
Mutta mutta, kun tällä somalilla on suomalainen vaimo ja heillä kaksi lasta. Voihan olla, että nainen on ottanut eron, ja lapset ovat jo aikuisia. Mutta se pihalle potkaisu ei onnistu, vaikka viisain teko olisikin!
Kyllä onnistuu, kun 99% on sitä mieltä.
Suomen laissa ei ole vielä otettu SUORAAN näitä mamuelukoita huomioon, mutta nytkin varmasti tarvittavat lainkohdat löytyy !!!
Keskelle saharaa teltta johon nämä elukat karkoitetaan. Sinne vettä ja leipää kerran viikossa.
tarvitaan iso teltta... näitähän riittää.
Ja viime viikollakos täällä käytiin ihastelemassa kuinka vähän vankeja meillä on. Olisivat esitelleet vaikka tämän tapauksen. Meidän nerokas salaisuus. Päästetään kaikki vapaaksi.
No toivottavasti joku jakaa tälle oikeutta heti kun se häkistä pääsee
Tuskinpa tuo enää rikoksiin syyllistyy, koska on harras muslimi.
Jokaisen vastuullisen ihmisen täytyy tajuta mitä on tehtävä silloin, kun oikeuslaitos on läpimätä murhaajien suojelija, eikä edes halua suojella kansalaisia täysin ilmeiseltä kuolemanvaaralta. Mikäli murhaajaeläintä ei karkoiteta maasta välittömästi vapauduttuaan, on kansan estettävä uusien viattomien uhrien syntyminen, eli murhaajan on kadottava maan päältä vuorokauden sisällä vapautumisestaan.
Tällä kertaa nämä hyypiöt tulevat totisesti joutumaan vastuuseen. Takaan sen henkilökohtaisesti
helsinki.ho(at)oikeus.fi
Ei sillä ole edes Suomen kansalaisuutta.
Kuolemantuomio Suomeen!
No vähintään maasta karkoitus ilman paluuoikeutta. Että silleen.
Jos vapautuksen yhtenä perusteena on se ettei tyyppi juo viinaa niin
silloinhan kaikkien muslimien pitäisi saada tuomioihinsa raittiusalennus.
Syväitkää säätänät.
Minä en syväitse mitään syväitsemättömyyttä !