Loistavaa keskustelua F-35:sta

Kun valtamedia vaikenee, on hienoa lukea täältä Suomi24:stä asiantuntevaa keskustelua ja kirjoittelua USA:n F-35-hävittäjästä, josta on tullut vuosituhannen fiasco.

Älkää keskustelijat lannistuko, vaikka kokoomus ja puolustusvoimat on lähettänyt yhden nettitrolleistaan häiriköimään keskustelua.

F-35 on arka paikka kun kokoomuspoliitikot ovat luvanneet Pentagonille, että Suomi ostaa F-35:t ja he pitävät lupauksensa edelleen, vaikka F-35:stä ei kunnon hävittäjää tule koskaan.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Olet oikeassa mm. Tekniikka ja Talous poimi täältä keskusteluista F-35-näkökulmaa ja julkaisi jutun, että Suomi ostaa F-35:t.

Äänestä

Oletko katsonut F-35-Kalkkuna-keskustelua. Huikeeta.

Äänestä

Puolustusvoimien nettitrolli-osasto repii persettään.

Äänestä
  • Miksi repisi? Moskovan Tiltu toistelee vain loputtomia ja valheellisia luetteloita ja on niin pöljä, että uskoo itse käyvänsä "loistavaa keskustelua"? Kenen kanssa?

    Kuka tuosta välittää? Tiltu häpäöisee vain itsensä!

    Äänestä

Miksi ei Sanoma Oy:tä mainittu? Alkaako Pietarissa työmoraali lipsua?

Äänestä

Katso F-35:n rahoituksesta. Puolustusvoimilla ja kokoomuspoliitikoilla alahuuli väpättää, rauhoittavat tekevät kauppaansa. Nato-mielinen media on kateellinen rikä voi kun katsoa vierestä ja lukea keskustelua, kun ne eivät saa julkaista mitään.

Äänestä
  • Suomessa saa kuka hyvänsä julkaista mitä hyvänsä, mutta eihän valtamediatkaan ole niin tyhmiä, että ne toistelisivat Valkeakoskella asuvan sekopään keksimiä valeita!

    Kyse on yksinkertaisesti Tiltun sepitelmistä eli Suomeksi sanottuna valehtelusta!

    Moskovan Tiltu on epärehellinen ihminen ja patologinen valehtelija!

    Äänestä

Arvatkaa vaan kuka riehuu että "ettekö te saatanat saa sitä F-35-keskustelua lopetetuksi".

Äänestä
  • Ei kukaan! Palstaa lukee alle sata henkeä eikä joukossa ole yhtään merkittävää. Nämä F-35-jankutukset moni hyppää yli suoraan!

    Äänestä

  • TurhaLuulo kirjoitti:

    Ei kukaan! Palstaa lukee alle sata henkeä eikä joukossa ole yhtään merkittävää. Nämä F-35-jankutukset moni hyppää yli suoraan!

    Everstiluutnantti on käsketty pitämään kirjaa F-35-viestien määrästä ja käyntien määrästä ja Suomi24:n NATO-keskustelun viestien ja käyntien määrästä.

    Se on everstiluutnantin alibi esimiehille, tyyliin "ei vielä laajempaa haittaa F-35-keskusteluista eikä Suomi24- keskusteluista vaikka en saakaan keskusteluja loppumaan ja keskustelijoita häipymään".

    Äänestä

  • Everstiluutnantti on hädissään ja yrittää valehdella esimiehilleen.
    Se ei kerro Sanomalle, presidentille, kokoomukselle, Stubbille, puolustusvoimille, että Suomi24:n keskustelijoissa ja lukijoissa on paljon mielipiteenmuodostajia, mediaakin, poliitikoja ja että Suomi24:n viestejä kopioidaan, uudelleenlähetetään, twiitataan, facebookataan ahkerasti.

    Äänestä

Puolustusvoimien nettialuetoimisto on tilannut itselleen F-35 hävittäjän.

Äänestä
  • Suomessa ei ole kukaan tilannut F-35-hävittäjää!

    Aikanaan, kun seuraaja OIKEASTI hankitaan, niin kaikki näkee. että Moskovan >Tiöltu on vaölehdellut vuosikausia!

    Äänestä

  • Ei olekaan. On vain luvattu ostaa F-35:ia. F-35:ia ei kannata tilata kun niillä ei voi lentää eikä taistella ennen vuotta 2020-2022, jos sittenkään.

    Äänestä

  • Suomi ei rimpuile F-35-kaupasta.

    Ainoa, joka uskaltaisi kaupan purkaa on SDP ja Rinne, Heinäluoma ym.

    Äänestä

  • TilaataPaskaaPaketissa kirjoitti:

    Ei olekaan. On vain luvattu ostaa F-35:ia. F-35:ia ei kannata tilata kun niillä ei voi lentää eikä taistella ennen vuotta 2020-2022, jos sittenkään.

    Tiltu jaksaa jauhaa slkkaa skeidaa!

    TOTUUS ON SE, ETTÄ SUOMI EI OLE OSTANUT/HANKKINUT/LUVANNUT OSTAA F-35-KONEITA!

    Moskovan Tiltu ei ole edes pyynnöstä pystynyt osoittamaan pienintäkään todistetta väittämälleen kaupalle! Vaikeata se olisikin, koska hän on keksinyt muka tehdyn kaupan omassa päässään!

    TILTU ON PATOLOGINEN VALEHTELIJA!

    Äänestä

  • TiltuOnKalkkuna kirjoitti:

    Tiltu jaksaa jauhaa slkkaa skeidaa!

    TOTUUS ON SE, ETTÄ SUOMI EI OLE OSTANUT/HANKKINUT/LUVANNUT OSTAA F-35-KONEITA!

    Moskovan Tiltu ei ole edes pyynnöstä pystynyt osoittamaan pienintäkään todistetta väittämälleen kaupalle! Vaikeata se olisikin, koska hän on keksinyt muka tehdyn kaupan omassa päässään!

    TILTU ON PATOLOGINEN VALEHTELIJA!

    Sehän on vain trolli...LOL

    Äänestä

Täytyyhän täällä Suomi24:ssä NATO-keskusteluissa jotain olla kun sinä everstiluutnantti olet täällä 24/7 ja yrität vielä estää keskustelut.

Ja seuraahan näitä NATO-keskusteluja massiivinen joukko kun jo pelkästään sinun töppäilyjäsi seuraa tuhannet puolustusvoimissa, kokoomuksessa ja Sanoma-talossa.

Äänestä
  • Niin ja ota huomioon, vuoden jokaisena päivänä joulut, uudetvuodet, juhannukset, pääsiäiset jne. mukaanlukien.

    Äänestä

  • TODELLISUUDESSA en ole 7/24 jua se sinun "keskustelun estämisesi" on käytännössä sitä, että Tiltu ei voi keskustelupalstalla sietää sitä, että hänen mökellyksiään kommentoidaan ja niihin vastataan!

    Minua ei seuraa kukaan puolustusvoimissa, kokoomuksessa ja Sanoma-talossa eikä minulle maksa kukaan mitään! Eläkeukko tekee tätä aivan huvikseen, etkä sinä Tilktu mahda sille yhtään mitään!

    Tosiasia on se, ettei Nato-palstalla ole juurikaan lukijoita ja ne harvatkin hyppivät yli nämä Tiltun "loistavat F-35-soopat"!

    Äänestä

Presidentti Niinistö on pantu kumoamaan televisiossa Suomi24:ssä esitettyä Nato-kritiikkiä kun everstiluutnanttia ei kukaan usko.

Äänestä
  • Hihii.. tirsk...

    Äänestä

  • Niinistö ei tällaisia palstoja lue! Tiltun suuruudenhulluus on megaluokkaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HyväF35Keskustelijat kirjoitti:

Kun valtamedia vaikenee, on hienoa lukea täältä Suomi24:stä asiantuntevaa keskustelua ja kirjoittelua USA:n F-35-hävittäjästä, josta on tullut vuosituhannen fiasco.

Älkää keskustelijat lannistuko, vaikka kokoomus ja puolustusvoimat on lähettänyt yhden nettitrolleistaan häiriköimään keskustelua.

F-35 on arka paikka kun kokoomuspoliitikot ovat luvanneet Pentagonille, että Suomi ostaa F-35:t ja he pitävät lupauksensa edelleen, vaikka F-35:stä ei kunnon hävittäjää tule koskaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu