Palstalaiset seonneet, kamuxista kirjoitellaan.

Kertokaa muutamalla lauseella, mitä kamux on aiheuttanut teille?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Joku haluaa käräjille jos perättömiä puhelee?

Äänestä

Yleensä yksittäinen kannanotto voi olla kaunaa, mutta näissä määrin ei savua ilman tulta.

Äänestä

Vastaan kaikkien täällä parkuvien perseaukisten idioottien puolesta yhdellä sanalla:KATEUTTA

Äänestä

Autokuumetta ja rahan menoa.

Äänestä

Kadehdin niin menestyjiä.

Äänestä

Mitä aiheuttanut: Pettymyksiä. Puhelimessa sovittu alustavat kaupat, siis myyjä oli nähnyt autoni ja olin löytänyt firman sivuilta sopivan vaihdokin. Luvattiin soittaa kunhan saa paperit kasaan. Puhelua ei tullut ja auto meni toiselle. Luottavaisena soitin jonkun viikon päästä toisesta autosta ja taas sama kuvio, soitan heti kun saan homman laskettua kuntoon. Ei koskaan sitäkään puhelua kuulunut. Vein rahani muualle.

Äänestä

"Ilta-Sanomat sai Kuluttajaviraston kuluttajaneuvonnasta listan yrityksistä, joista suomalaiset ovat tehneet eniten valituksia.

Alla autoliikkeet, joista on tehty eniten valituksia

Laakkonen 326 valitusta

Rinta-Jouppi 311 valitusta

Kamux 292 valitusta

Delta-auto 263 valitusta"

Äänestä
  • Kuten näkyy Laakkonen on alansa ykkönen, tosin rintajouppi hengittää jo niskaan ja kunniakkaalla kolmos sijalla jo totuttuun tapaan kamux.

    Äänestä

Yltäkylläisesti hersyvää naurua ja loputonta ihmettelyn aihetta kahvikeskusteluihin, kun seuraillut takuu-uskovaisten jorinoita tällä palstalla!

Äänestä

Kolmella sanalla: kateutta, kateutta ja kerran vielä kateutta!!!!!

Äänestä

Ei savua ilman tulta.

Äänestä

Ostin Kamuxilta auton, jolla oli ajettu mittarin mukaan 164 tkm ja täysi huoltokirja mukana. Liike ei ollut vaivautunut selvittämään auton historiaa, vaan myi eteenpäin.

Heti merkkiliikkeessä vierailun yhteydessä paljastui että autolla on ajettu yli 300 tkm. Nyt liike vetäytyy vastuusta ja kieltäytyy hyvityksestä tai kaupanpurusta.

Kauppa riitautettiin liikkeen toivomuksesta, vaikka kuluttajaneuvoja suositti kaupanpurkua. Varokaa kyseistä liikettä, ja suhtautukaa varauksella kaikkeen mitä siellä seinien sisäpuolella on!

Äänestä
  • "Nyt liike vetäytyy vastuusta ja kieltäytyy hyvityksestä tai kaupanpurusta. Kauppa riitautettiin liikkeen toivomuksesta, vaikka kuluttajaneuvoja suositti kaupanpurkua."

    Ehei... ei liike vetäydy vastuusta vaan käyttää lainmukaisia oikeuksiaan viedä kaupan osapuolena riita oikeudesta lainmukaisen päätöksen saamaan.
    Kyllä liikkeilläkin on oikeutensa vaikka kuinka siellä ostajapuolella tuntuisi, että kaikki oikeudet on ostajalla ilman vastuita ja liikkeillä ainoastaan vastuita ilman oikeuksia.

    Äänestä

Entinen poliisi kyllä tietää kuinka asiakkaita kohdellaan.

Äänestä

Palvelu tuntuisi olevan vähän liiankin hyvää...
Itselläni oli monta ehdokasta uudeksi autoksi. Yksi oli Kamux:sta. Sieltä myyjä soitteli pariin kertaan perään että miksi ei meidän auto kelpaa.
Syy oli epäselvä h-kirja, autolla mittarissa 60tkm ja merkinnät h-kirjassa tulkinnanvaraisia.
Mutta, palvelu oli ok, hieman "hyökkäävää" toki. Monessa muussa liikkeessä palvelu oli paljon heikompaa. Monessa liikkeessä palvelu oli taas erittäin hyvää, jätetään nyt liikkeet mainitsematta ettei tule MAINOS-väitteitä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusipolku kirjoitti:

Kertokaa muutamalla lauseella, mitä kamux on aiheuttanut teille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu