Valtakunnanvalittaja Late Lapista valittaa jo normaaliin tapaansa, mutta missä viivyttelee se varsinainen typerys, höpöttäjä höpöhöpö?
Yksi puuttuu vielä tältä palstalta
4
<50
Vastaukset
- Lapin_Late_fan_club
Lapin Laten paukut osuu yleensä maaliin tässäkin syöpäläinen tajusi itse heittää pyyhkeen kehään ja välttää murskahäviö vaaleissa
http://www.yleisradio-yle.blogspot.fi
bandeg---->
http://www.uusiaika-lehti.fi/fi/nayta/uutinen/14241718052881- tuota_noin
Mitäs tekemistä noilla linkeillä on tuon valtakunnanvalittajan kanssa?
- mahdollisesti
tuota_noin kirjoitti:
Mitäs tekemistä noilla linkeillä on tuon valtakunnanvalittajan kanssa?
Tämä ei taidakaan olla ainoa paikka missä se valittaa. Jonkun on vaan täytynyt ensin korjata sen onneton kirjoitustaito luettavaan muotoon.
- ei.puutu.enää
Sähkötekniikasta ja ja sähkönsiirrosta mitään ymmärtämätön höpisijäkin ilmestyi taas.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13565629
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135