Aloitus "Mikä mättää" on hyvä esimerkki

hyysärin tekemästä typerästä provo-jutusta, johon sitten täytyy hölmönä vastailla. Varsinkin nuo pari samaa tyyppiä jotka "keskustelevat" keskenään, muutaman sanan lauseella.

Miksi ihmeessä täytyy alkaa vastailla tuollaiseen pelle juttuun, eikä ole ensimmäinen kerta.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aloitus on ihan hyvä, mutta se palstan vakiotrolli joka näkee märkiä unia nimimerkistä humanist1, pilasi senkin ketjun.

Äänestä
  • Eli siis humanist1 itse.

    Äänestä

  • Nii-in kirjoitti:

    Eli siis humanist1 itse.

    Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa. Eli sinähän se taas olit.

    Äänestä

  • nope- kirjoitti:

    Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa. Eli sinähän se taas olit.

    Ainoa trolli tällä palstalla, joka näkee märkiä unia humanist1sta, olet sinä. Ja sinähän olet tunnetusti humanist1 Varsinais-Suomesta, ja juttusi ovat varsinaisesti suolesta.

    Äänestä

Kaksikymmentä vuotta sitten Helsingissä kuulemma saattoi mennä mihin vain vaikka juovuksissa ilman pelkoa, että jotain tapahtuu.

Entä kaksikymmentä vuotta tästä päivästä (29.4.2015) eteenpäin? Helsingissä ja ehkä muissakin kaupungeissa taitaa silloin olla somalien (yms. islamistien) ja suomalaisten välillä samanlainen tilanne, kuin katolisten ja protestanttien välillä oli Pohjois-Irlannissa 40 vuotta sitten. Kuka tahansa vanhahko henkilö Belfastista voi sanoa, että konetuliaseen rätinään ei ole hääviä herätä keskellä yötä, mutta maahanmuuttopolitiikkansa jatkumisen perusteella vihervasurit eivät osaa arvostaa rauhallista yhteiskuntaa. He ovat aina sellaisessa eläneet joten ehkä heitä ei voi syyttää. Mutta pian oppivat mitä tyhmyytensä takia menettivät...

Äänestä
  • Kohta se on niin, että pääkaupukiseudulta alkaa väestöpako pohjoiseen, kun on porukka tuntee olonsa niin turvattomaksi, varsinkin, jos on pieniä lapsia perheessä. Tai on iäkäs. Onneksi on maalla mökki.

    Äänestä

  • Ruotsissa on jo kaupunkeja, jotka kantaruotsalaiset ovat tyystin hylänneet oman turvallisuutensa tähden (se mamujen integraatiosta). Britanniassa on vielä pahempi tilanne. Jää nähtäväksi, pitääkö tästäkin maasta muuttaa pois, jos tämä kansa ei tule tolkkuihinsa ajoissa. En halua osaa enkä arpaa rasistien (eli vihervajakkien ja vassarihörhöjen) utopiasta...vai pitäisikö sanoa dystopiasta. Mikä maa on vielä niin täysillä matkassa, että kantasuomalainen olisi siellä turvassa? Norja? Sveitsi? Jokin muu maa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä.järki kirjoitti:

hyysärin tekemästä typerästä provo-jutusta, johon sitten täytyy hölmönä vastailla. Varsinkin nuo pari samaa tyyppiä jotka "keskustelevat" keskenään, muutaman sanan lauseella.

Miksi ihmeessä täytyy alkaa vastailla tuollaiseen pelle juttuun, eikä ole ensimmäinen kerta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu