Alaikäisen tytön hyväksikäyttö Turussa

Yksittäistapaus

http://mvlehti.net/2015/04/29/tyton-torkeasta-hyvaksikaytosta-tuomittujen-6-mamun-oikeusasiakirjat/

Vuonna 2011 Turussa oli 14339 maahanmuuttajaa. Mitä nyt olisi, 17000? Otetaan näistä pois virolaiset, venäläiset, kiinalaiset yms ja mitä jää, 8000? Mitkä ovat sitten todennäköisyydet että näin pienestä ryhmästä löytyy 6 vetreää nuorta miestä, jotka harrastavat kimpassa jotakin epäilyttävää, ainakin näin suomalaisesta näkökulmasta? Nähtävästi aika suuret. Miksi ne ei edes voi hankkia täysi-ikäistä jakorasiaa kimppakivaan? Tätä on aika vaikea käsittää.

Turku ylpeilee olevansa yksi Suomen monikulttuurisimmista kaupungeista. Jotenkin on pelko että tästä ei seuraa lähitulevaisuudessa mitään hyvää.

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persut_sucks

      Olet ääliö. Suurinta osaa lasten seksuaalisesta hyväksikäytöstä a, ei tehdä rikosilmoitusta b. tapahtuu perhepiirissä c. ei tehdä lehtijuttuja,

      • Nii-in

        Ja valtaosa tapahtuu vieläpä maahanmuuttajaperheissä.


      • Yksittäistapaus

        Tässä nähdäänkin suvakkien ongelma. Alkuun kaksi tyhjää ad hominem argumentaatiota ja perään jonkinlainen epäoleelliselle sivuraiteelle eksytys. Millään ei voi puhua itse asiasta.

        Ja mikä on se asia? Sanotaan että maahanmuutto on Suomessa pientä ja täällä voidaan välttää muiden maiden ongelmat. Ei voi. Niitä ei tarvita kovin montaa ja heti alkavat ne samat ongelmat kuin muuallakin.


    • sopulix

      Mamut prosentuaalisesti yliedustettuina vakavissa rikoksissa. Ihan faktaa on, jopa 18 kertaa todennäköisemmin sopulit syyllistyvät ko.vastaaviin rikoksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      164
      3583
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      53
      2040
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1098
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1034
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe