Innolla rakenneuudistamaan ja yhteiskuntasopimaan

1. Eläkekatto
2. Säätiöt verovelvollisiksi
3. Veroparatiisien käyttö rikolliseksi toiminnaksi
4. Varallisuusvero takaisin
5. Verokeplottelijat a´la Räty kuriin
6. Pakkoruotsi pois
7. Elintasopakolaisuus Suomeen seis

Ja jokaisella noista seitsemästä kohdasta säästyy miljardeja.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kokoomus kannattaa pakkoruotsia mutta ei sekään riitä vaan Kokoomus on hallituksessa myynyt lastemme identiteetin RKPlle.


Hallitus on myynyt RKP:lle vielä syntymättömien lastemme identiteetin
tuula Mustonen

Hallituksen kärkihanke , kansalliskielistrategia, on 78 sivua ruotsi-velvoitteita virkamiehille. (Kannattaa lukea, ja varata aikaa )
Järkyttävin kohta tuossa strategiassa on se, että hallitus on myynyt vielä syntymättömien lastemme identiteetin RKP:lle.
Strategian tavoitteena on nimittäin se, että ruotsinkielen kielikylpyopetus aloitetaan jo päiväkodissa.
Anna-Maja Henriksson on useissa yhteyksissä sanonut:" Meidän on löydettävä menetelmiä, joilla lapset kasvatetaan aidosti kaksikielisyyteen".

Nyt nuo menetelmät on löydetty. Kansalliskielistrategia ja kielikylvyt päiväkodista yliopistoon ja kaikilla opintoasteilla sillä välillä. (Anna-Maja Henrikssonin visioi hbl:ssa, että ruotsin kielen kielikylvyt ulotettaisiin myös yliopistoihin.)

Siis meidän lapsiamme käytetään kielipolitiikan pelinappuloina. Sehän on aivopesua!

Kaiken lisäksi täysin kansalta salassa.
Jatkuu...linkissä


http://tuulevi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/139698-hallitus-on-myynyt-rkplle-viela-syntymattomien-lastemme-identiteetin

Äänestä

Olisikohan nuo Stupidolle mieleisiä teesejä ?

Äänestä

Hei

Äänestä

Hej

Äänestä

Panaaan

Äänestä

Mikä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


SeitsemänKohtaa kirjoitti:

1. Eläkekatto
2. Säätiöt verovelvollisiksi
3. Veroparatiisien käyttö rikolliseksi toiminnaksi
4. Varallisuusvero takaisin
5. Verokeplottelijat a´la Räty kuriin
6. Pakkoruotsi pois
7. Elintasopakolaisuus Suomeen seis

Ja jokaisella noista seitsemästä kohdasta säästyy miljardeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu