Hyvien uutisten ketju

Hyväävappua

Tämän ketjun tarkoituksena on unohtaa nais/miesviha, katkeruus, DarkFear sekä saamattomuus vähäksi aikaan ja sen sijaan kerätä positiivisia asioita mitä teille on tapahtunut viime aikoina.

Itse olin erittäin skeptinen Tinderiä kohtaan ja sain kyllä paljon mätsejä (yllättävän paljon ottaen huomioon etten tykännyt monista), mutta nyt olen jutellut muutaman päivän yhden todella kivan naisen kanssa ja on ihan ihmeellistä miten meillä mätsää niin hyvin. Ei ole ollut mitään sellaista tylsää perusjuttelua vaan käyty syvällisiä keskusteja. Vielä ei ole ehditty tapaamaan, mutta sitäkin voisi ehdottaa lähiaikoina. Olen erittäin optimistinen hänen suhteen :)

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ätmel

      Pulleiden kaveripoikien kanssa käydään syvällisiä keskusteluja, jännäjörnijöiden kanssa naidaan.

      • hcätmi

        ap ei tule saamaan pesää! buahahaha


    • kesä.tulee

      Positiivistä on, että on kevät ja kohta tuleekin kesä!

      Malttamattomana jo odotetaan kaikkea mukavaa mitä kaikkea kesä tuo tullessaan, ainakin suomen luonnosta nautitaan paljon monin eri tavoin ja harrastein, sitten on kaikkea muutakin aktiviteettiä tarkoitus ehtiä tekemään sopivan rennolla tyylillä, tapahtumia, ihmisiä, hijaisuutta.......kesän jälkeen ollaan viisaampia ja onnellisia siitä mitä kesä antoi, oli se sitten paljon, vähän tai jotain siltä väliltä, tavoitteena positiivinen hyvänolon tunne kesän jälkeen, kun muistelee asioita mitä kaikkea kesä tarjosi! :)

    • mies30--

      Sain pillua tapailemaltani naiselta. Nainen on minua 8 v nuorempi ja erittäin seksikäs. Luultavasti tapaamme illalla ja menemme baariin ja ensi yönä saan taas seksiä.

    • kesä.tulee

      Itse aion tavata naisia suoraan ihan livenä, jos ne osaa sitä lähestymismuotoa enää kohdata, kun ovat niin noissa kännyköissään kiinni, ovat varmaan jo niin tottuneet niihin, että se on jo käden jatke ja jos aikoo lähestyä pitäisi olla joku sovellus esim.tinder mistä teet aloitteen, kun nainen livenä sattuu olemaan samassa paikassa, etteivät ihan hämmenny. :D

      Tarkemmin ajateltuna, itseä ei tosin edes kiinnosta sellaiset, joten ei ole multa pois.....

    • Pitäiskös tässä nyt yrittää nähdä positiivisena asiana vaikkapa se ettei ole kesätöitä tiedossa. Voisinpa vaikka ajaa joutessani pyörällä Jäämeren rannalle ja takasin. Jee.

      • ätmel

        Menisit hippi töihin!


    • Vajaa tunti töitä ja sitten kolme päivää vapaata. Aurinko pilkahtelee, säätiedotuksen mukaan tänään ja huomenna on kai melko kuivaakin eli voi olla paljon ulkona. Ensimmäinen vappu Jännämiehen kanssa <3

    • vaaaapp

      Aurinko paistaa todella mukavasti nyt

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2652
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      73
      2251
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1651
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      50
      1136
    5. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      280
      964
    6. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      957
    7. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      15
      854
    8. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      69
      844
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      759
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      751
    Aihe