Kaikki on niin kuin aina ennenkin

Oikeasti ainakaan meidän elinaikanamme ei uhkaa mikään maailmanloppu, kaikki jatkuu samanlaisena kuten ennenkin. Siinähän se kidutus oikeastan on, mitään muutosta ei ole tulossa vaan saamme kärsiä täällä eikä MITÄÄN TAPAHDU.
2130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

17:26 Ja niinkuin kävi Nooan päivinä, niin käy myöskin Ihmisen Pojan päivinä: he söivät, joivat, naivat ja menivät miehelle, aina siihen päivään asti, jona Nooa meni arkkiin; ja vedenpaisumus tuli ja hukutti heidät kaikki. Niin myös, samoin kuin kävi Lootin päivinä: he söivät, joivat, ostivat, myivät, istuttivat ja rakensivat, mutta sinä päivänä, jona Loot lähti Sodomasta, satoi tulta ja tulikiveä taivaasta, ja se hukutti heidät kaikki, samoin käy sinä päivänä, jona Ihmisen Poika ilmestyy.

Äänestä

Sitä aikaa ja hetkeä ei tiedä kukaan vain Isäsen tietää yksin,se on kuitenkin varma kun pakanain täysiluku on sisällä tullut Jeesuksen toinen tuleminen tapahtuu. Me kristityt joututammesen tapahtumista kertomalla että tehkää parannus ja kääntytää pahoilta teoita pois,viemällä evankelumia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuolentylsyyteeen kirjoitti:

Oikeasti ainakaan meidän elinaikanamme ei uhkaa mikään maailmanloppu, kaikki jatkuu samanlaisena kuten ennenkin. Siinähän se kidutus oikeastan on, mitään muutosta ei ole tulossa vaan saamme kärsiä täällä eikä MITÄÄN TAPAHDU.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu