Pyöräilin rovastintietä keskustan suuntaan yhdistetyllä kevyen liikenteen väylällä ja vastaan tuli mies koiran kanssa. Mies tuijotti puhelintaan, mutta vaikutti kävelevän suoraan joten ajattelin että on turvallista ajaa hänen ohitseen.
MUTTA. Viime metrillä mies ja koira kumpikin kävelivät kohti minun puoltani ja jouduin soittamaan lähes kohdalla soittokelloa. Mies pelästyi ja pudotti ilmeisesti puhelimensa.
Oli lähellä että mies tai koira olisivat kaataneet minut.
Kannattaisikohan jalankulkijoiden katsoa välillä ympärilleen? Edes eteenpäin? Olin miehen nähtävissä noin minuutin ajan..
Incidentti rovastintiellä
Hyvää_vappua
1
94
Vastaukset
- putininpyöräjengi
samanlaista se on aina kun ajelee. jalankulkijoilla riittää näitä ylläreitä. pitäis suosiolla ajaa autokaistan reunassa. turvallisempaa ja sujuvampaa se on oli piennar miten kapea tahansa. ei näissä jalankulkijoiden kanssa jaetuissa väylissä ole järkeä. kaiken lisäksi väylät on niin huonokuntoisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2445811Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k304254Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,212460Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E3072255Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481461Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611329Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1391253Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1331237- 351014
- 171944