http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015050519634615_uu.shtml
"Neljä tuntia putkeen kestänyt keskustelumaraton eri puolueiden puheenjohtajien kanssa oli kuulemma ollut "antoisa"
- Sain asialliset vastaukset kaikkiin lisäkysymyksiin. Nyt tiedämme varmasti kaikkien puolueiden kannat, Sipilä totesi.
Sipilän mukaan päivän keskusteluissa ei tullut mitään yllätyksiä - suuntaan tai toiseen. Joillekin puolueille kysymyksiä oli enemmän, joillekin vähemmän.
- Mutta ne olivat aika detaljitason kysymyksiä kaikki.
Kun Sipilä sai viime torstaina perussuomalaisten vastaukset hänen 15 kysymykseensä, Sipilä vaikutti aidosti yllättyneeltä eräistä perussuomalaisten vastauksista. Sen jälkeen Sipilä on kohdistanut kaiken huomionsa perussuomalaisiin: viikonloppuna esitettiin lisäkysymyksiä, maanantaina keskusta ja perussuomalaiset neuvottelivat keskenään monta tuntia eri kokoonpanoissa ja vielä tiistaina sekä Sipilä että perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini jopa vierailivat toistensa eduskuntaryhmissä kertomassa linjauksistaan."
Ensimmäiset persujen vastaukset Sipilän kysymyksiin, panivat kepulien messiaan haukkomaan henkeään, joten jomman kumman on täytynyt perua mielipiteitään! kumpihan se on Sipilä vaiko Soini?
Kun hunttaillaan jotta Sipilän pääministerin palli ja ministeri Mersun takapenkki on saletti, mulujahtaa väkisinkin mieleen jotta Soini käännäytti liivinsä, jälleen kerran !
Valtionvarain ministeriksi Soinista ei kuitenkaan ole, ukko joka on toiminut jo pitkään persujen viihdytysosastolla, sopisi vaikkapa kultuuri ja teatteriministeriksi! Taivaallinen palkka ja meesut ne ovat siinäkin löhöily virassa !
Late Lapista. SSSS Ry!
KUNPI KÄÄNNÄYTTI LIIVINSÄ ???????
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk51254Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1681183Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1021045Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470987- 131884
Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria
Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt271879Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.71874Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.64776Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan45773Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää395753