Jumalauta on se hauska katsella tätä itkua

ja parkua, kun Yle:ssä itketään, vihervasurit itkee, RKP:n hurrit suorastaan parkuu...heheheee... Mutta kun mitään eivät voi, persut on sisällä ja takiaispuolueet ulkona.

Täälläkin toinen toistaan typerämpiä aloituksia persujen vastustajilta, eli lähinnä vasureilta. Niistähän sen näkee että katkeraa on.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitäähän jonkun pitää isänmaan puolta sekä huolta veronmaksajien rahoista ettei niitä lapioida Kreikkaan. Valtapuolueet ovat sitä mitä ovat, niitä tulee haukkua ja opposition olla kärkkäänä ettei tuhota isänmaata. Se nyt hyvin lähellä, että tuho alkaa.

Äänestä
  • Stubbikin väitti että Isänmaan asialla ollaan.

    Äänestä

Hurreilla ottaa todella koville.

Äänestä

Tämä on suuri nautinto.

Äänestä

Näyttöjä odotetaan ensin. Tuomiopäivä tulee sitten aika aikanaan. Kerätkää hyviä sutkauksia hyvä varasto valmiiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hauskaa.on kirjoitti:

ja parkua, kun Yle:ssä itketään, vihervasurit itkee, RKP:n hurrit suorastaan parkuu...heheheee... Mutta kun mitään eivät voi, persut on sisällä ja takiaispuolueet ulkona.

Täälläkin toinen toistaan typerämpiä aloituksia persujen vastustajilta, eli lähinnä vasureilta. Niistähän sen näkee että katkeraa on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu