Möhömaha ja rasvaletti joutuu myymään

Samapa tuo kun tili ja vatsa pääsee lihomaan. Mitä niistä aatteista? Kreikkaan vaan rahaa ja kansa kuolkoon köyhyyteen.
Muahahahah.
554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Älä Arhis kirjoita tänne kännipäissäs. Kohta tulee vaalejakin isompi katkeruus , kun se umpihullu kommunistiämmä vie sun pallis puolueessa.

Äänestä
  • mutta Arhiksella ei ole edes mitään käsitystä miksi niin käy eikä Arhis osaa yhdistää sitä omaan vaalipetokseensa vm2011 jossa meni Kokoomuksen aisankannattajaksi vain oman pankkitilinsä takia.

    Äänestä

Hahahaa! Kansa ei ole ollenkaan kuollut köyhyyteen viimeisen kymmenen vuoden aikana. Kai se sossun raha riittää sapuskan ostoonkin, vaikei saisikaan joka päivä konjakkipulloa viinakaupasta! Ruikuttajat ne vasta varakkaita ovatkin, kotona päivät pitkät sähköpostissa notkuvat ja kiljuvat köyhyyttään! Kuka kustantaa tietokoneen ja käyttöliittymät, äiti vai sossu?

Äänestä

HALLITUKSEEN PÄÄSEE VAIN NE PUOLUEET, JOTKA VOITTAJAPUOLUE HYVÄKSYY JA JOTKA SUOSTUVAT HEIDÄN EHTOIHINSA. ELI KÄYTÄNNÖSSÄ KANSAN ÄÄNELLÄ EI OLE MITÄÄN MERKITYSTÄ. VAALIT OVAT IHAN TURHIA JUTTUJA JA KOKO EDUSKUNTA PITÄISI LOPETTAA JA AJAA ALAS. SIINÄ SUOMI SÄÄSTÄÄ JOS MISSÄ.

IHMISET ÄÄNESTIVÄT JUURI PERUSSUOMALAISIA, KOSKA HALUTAAN SÄÄSTÄÄ OMAN MAAN JA KANSALAISTEN HYVÄKSI, MUTTA LOPULTA NÄIN EI KUITENKAAN OLE, VAAN SÄÄSTÄÄ PITÄISI MUIDEN MAIDEN HYVÄKSI JA SIIHEN, ETTÄ VOIDAAN OTTAA LISÄÄ MAAHANMUUTTAJIA.

Äänestä
  • Hallitukseen meni kolme suurinta puoluetta. Kansa äänesti niitä. Niillä on saman tyyppinen tahtotila tärkeimpien asioiden hoitamiseksi. Yhteistyöllä saa enemmän aikaan kuin riitelemällä.
    Hallitusohjelmaa alettiin rakentaa vasta tänään. Valmista pitäisi tulla n. kolmessa viikossa. Sitten vasta on kritiikin paikka.
    Kreikka-asiat oli möhlitty jo etukäteen. Niitä päätöksia ei Soini eikä Suomi yksin enää pysty perumaan. Mutta suunta muuttuu monessakin asiassa. Kansan ääni on kuulunut. Jarrupuolueet ovat nyt oppositiossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aatteensa kirjoitti:

Samapa tuo kun tili ja vatsa pääsee lihomaan. Mitä niistä aatteista? Kreikkaan vaan rahaa ja kansa kuolkoon köyhyyteen.
Muahahahah.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu