Tässä kääntyy takki seuraavaksi

Kesäkuussa EU:ssa päätetään sijoittaa jokaiseen jäsenmaahan vähintään 20000 pakolaista vuodessa. Persut kääntävät tässä yhteydessä jo housunsakin.

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1431222306165
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko olemassa joku sellainen takinkääntö, jota soiniuskovaiset eivät diktaattoriltaan Isä Timolta hyväksyisi?? No eipä tietenkään!!

Äänestä
  • hehe

    Äänestä

  • pepep kirjoitti:

    hehe

    sattuvastI sanottU.
    meillÄ esiM. LammillA jA lieksassA ollaaN valmiiT ottamaaN isäÄ pakolaisiA jA meidäN perussuomalaiseeu:stA oN nopeastI tehtävÄ liittovaltiO jA näiN olleN päätöseN tekO siirtyy pääsihteerollE

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


referenss kirjoitti:

Kesäkuussa EU:ssa päätetään sijoittaa jokaiseen jäsenmaahan vähintään 20000 pakolaista vuodessa. Persut kääntävät tässä yhteydessä jo housunsakin.

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1431222306165

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu