Pörssiyhtiöksikö??

Jep jep ja taas perussettiä Ahterista. Terveydenhuolto yksityistetään ja samalla se oli jo osakkeet salkussa ja pörssittämässä.
Siis nyt vielläkö Pihljalinna olis suomalainen pörssiyhtiö.
Ostaako sisäpiiri itse osakaaeet.??? Olis taas NIIN TYYPILLISTÄ
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä huoli veliseni:) pian koko paskan omistaa ulkomainen pörssiyhtiö, jolle päätavoite on saada osinkoa mahdollisimman paljon! Arvaa ketkä ne maksaa? Työntekijät ja kuntalaiset......tulikohan pikkaasen hätäiltyä ja hölmöiltyä tän yksityistämisen kanssa!

Äänestä

Kun säätiö ei poijilta onnistunut sitten pörssiin. ja osakkeet omiin salkuihin.. ja me maksetaan.. On se hyvä kun ei ole omaa etua kyseessä.. ja pörssiin...

Äänestä
  • Vielä kadutaan tätä päätöstä katkerasti!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ainajotaikähmintää kirjoitti:

Jep jep ja taas perussettiä Ahterista. Terveydenhuolto yksityistetään ja samalla se oli jo osakkeet salkussa ja pörssittämässä.
Siis nyt vielläkö Pihljalinna olis suomalainen pörssiyhtiö.
Ostaako sisäpiiri itse osakaaeet.??? Olis taas NIIN TYYPILLISTÄ

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu