kenen kaikkien mielestä turun erotuomarit olivat epäreiluja rangaistuksien suhteen tps-jokerit palissä viime perjantaina? (25.01.02)
jokerit rulaa aina!!!!!!!!!!!!!!!
jokerit rulaa aina!!!!!!!!!!!!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no en oo jokeri-fani,mut kommentoin nyt tähä
asiaa...kyl oli törkeit tuomarit..tuntu
aika helposti tulevan pelikieltoja..!!
ei se oo oikee...no tota en kommentoi et rulaaks
jokerit mut ihan oikees olit et epäreiluja
tuomareit oli...ketä siel muute oli tuomarein..???
Tappelu on tappelu molemmat lähtee automaattisesti suihkuun. Aloittajalla ottelurangaistus.
Rosa 4ottelua, siitä että LÖI PETRILÄISTÄ MAILALLA sekä HUITOI ITSENSÄ SUIHKUUN, Petriläiselle palas tunto siihen jalkaan maanantaina? MIKÄHÄN FANI TÄN VIESTIN TAKANA OLI! OPETTELE KIEKKO SÄÄNNÖT JA PUHU SIT VASTA SAATANAN PELLE!!
tuomareista ei tietoa... ihan pellejä kuitenkin olivat... loukkaantu se yks jokerinkin pelaaja...
mun mielest rosan 4 otteluuok! siis taklauksest ei tullu kaks minnuttista ei se kohdistunu päähän!! kuten levokarin ja seefferin (miks muuten koirien annetaan pelata?) joten jalkaan taklaamisesta ei voi antaa yhtä paljon kuin päähän! ja eihän vähä ruohola saanu mitän ottelu rangaistusta vaik vammautti peltosen!!!paitsi joutu suihkuun.. lisäksi asiaan varmisti vaiutti se ettei tilanteesta vihelletty rosalle jäähyä!! jokatapauksessa! jokerit rulaa!!
ei ollu epiksii ja jokerit sucks aina!!!!!!!!!!
joo vedä kellos Marika!! et kuiteskaan ollut katsomassa kyseistä peliä, joten mitä jos pitäisit sen monttus kiinni!!!!!!!! HPK for eva,,,
olitko kattomass ko. matsia?
Jos kysyt Jokeri-fanien mielipidettä asiasta, varmasti olivat puolueellisia ja nimeomaan Tepsiä sousittiin jäähyjen viheltämisessä. Jos taas asetellaan kysymys toisinpäin, eli kysytään samaa turkulaisilta, tuomarit varmasti suosivat Jokereita. Eli oli tuomarilinja mikä tahansa, aina ollaan puolueellisia vastapuolen joukkueelle.
Oma henk. koht. mielipiteeni (olen turkulainen!!) on, että pitkästä aikaa tuomarilinja oli aika kohdallaan. Jotain jäähyjä vihellettiin aika helposti puolin ja toisin, mutta noin yleisesti ottaen ihan hyvää toimintaa tuomareilta.