Räimivä muskiikki

Voiko kaikkein voimakkain, räimivin ja seksuaalisin rock`n roll ja pop musiikki olla Jumalasta? Jos sitä esitetään julkisesti.
152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole Jumalasta, mutta ei ole moni hengelliseksi kutsuttu laulukaan Jumalasta. Laulu, joka on varmuudella Jumalasta, on Hengessä saatu spontaani laulu, jonka Pyhä Henki juuri sillä hetkellä vaikuttaa. Kyllä joissain lauluissa on sanat Pyhältä Hengeltä, mutta paljon on itse riimiteltyjäkin lauluja ja runoja, jotka on vain sanahelinää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AjanMerkit kirjoitti:

Voiko kaikkein voimakkain, räimivin ja seksuaalisin rock`n roll ja pop musiikki olla Jumalasta? Jos sitä esitetään julkisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu