Halla-ahon analyysi mamu-ohjelmasta

Nyt on eväät roskamamutukset pistämiseksi stoppiin!

http://www.halla-aho.com/scripta/hallitusneuvottelujen_valitilinpaatos.html
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kyllä selvensi. Kannattaa lukea.

Äänestä

Ja KIRKASTA JÄRKEÄ TAAS KERRAN-kuten ENNENKIN- edustaa PERUSsuomalaisten KUNNIAJÄSEN HALLA-AHO !!!

JÄRKI ja VIISAUS ja KURI KUNNIAAN, -ja HUNSVOTTIMAISET IDIOOTTIROTAT ULOS POLITIIKASTA, ja TÄMÄ MAA ja KANSA NOUSEE RY !!!
Muuten- tuo muslimien touhu on elukoiden toimintaa- eikä ne tänne kuulu !!!

SIELTÄ ON OTETTAVA VAIN KRISTITYT TÄNNE TURVAAN-EIKÄ AINUTTAKAAN MUSLIMIA !!!

Äänestä
  • Joo paitsi ettei niitä kristittyjäkään pidä ottaa. Miksi ihmeessä pitäisi?

    Äänestä

  • OTETAAN KAIKKI AFRIKAN KRISTITYT TURVAAN JA MYÖS AASIAN!!! RUOTSI VOI OTTAA MUSLIMIT!!

    Äänestä

Luojalle ja tietysti äänestäjille kiitos, että tuli jatkojytky. Ilman sitä hallitusneuvotteluissa olisivat nyt RKP ja vihreät. Asteroid Tours on jo aiheuttanut maalle riittävästi vahinkoa.

Äänestä

Tästä on hyvä jatkaa, perussuomalaisilla on kiistaton johtoasema käsiteltäessä valtakunnan asioita.

Kansa tietää!

Äänestä

Jussi on pätevä äijä. Puhuu täyttä asiaa aina.
Tälläkin palstalla on huomattavissa että PerusSuomalaisten äänestäjiä yritetään saada pettymään tuloksiin hallitusneuvotteluissa. Näillä väitteillä:
-Vaaliohjelmasta on pidettävä tiukasti kiinni, muu on äänestäjien pettämistä.
Jos niin olisi tehty, PS olisi ulkona hallituksesta. Tilalla olisi vihreät ja rkp, ja niiden maahanmuuttopolitiikka olisi täysin järjetöntä.
- Jos perussuomalaiset tekevät kompromisseja, he ovat takinkääntäjiä ja äänestäjiensä pettäjiä.
Näin kehtaavat väittää jotkut vasemmistoliitton äänestäjät. Moraalittomilla on pokkaa, muistakaapa Arhinmäen takinkääntöä: sehän joutui peräti erottamaan kaksi jäsentä puolueestaan siksi, koska ne kaksi rehellistä eivät suostuneet äänestämään vasemmistoliiton vaalilupausten vastaisesti.

Äänestä
  • Demokratia on kompromisseja. Kyllä sen jokainen täyspäinen tajuaa.

    Äänestä

  • Joo, pitäisi ainakin tajuta. Tarkoitinkin PS vastaista propagandaa. Se on saanut jo niin naurettavia piirteitä, että tuskin kukaan siihen kuitenkaan lankeaa. Yritys on kyllä kova, taas muistellaan jotain Hakkaraisen nuoruuden hölmöilyjä jne. kun ei ole mitään asiallista perusteita. Mutta siinähän vihreät ja suvakit räksyttävät, kuulostaa vain ala-asteen pihalta.

    Äänestä

  • ONNEKSI lensivät vihreät ja kommunistit perse-eellä pellolle huhuilemaan sateenkaariensa perään TÄMÄN kansan politiikasta-SILLÄ NE OVAT TOTISESTI JONNINJOUTAVIA ITSENSÄ HÖYRYJÄ -HÖYRYÄVIÄ KUVITTEELLISTEN JUTTUJEN AVULLA ITSEÄÄN TYRKYLLE TYRKYTTÄVIÄ HUMPUUKIPIERUJEN LAPSELLISIA ja TODELLISIA POPULISTEJA !!!

    KYLLÄ KUNNON LAMA ON TERVEELLISTÄ-niin JÄRJETTÖMÄT ja TÄYSIN TURHAT LOISET HÄVIÄVÄT-kuin metsäpalossa tapahtuu - TERVEEN PUUSTON KIMPUSTA !!!

    Äänestä

Harvinaisen selväpäinen kaveri tuo Halla-aho. Eipä ihme, että keräsi eurovaalissa 80 000 ääntä. Yksin melkein yhtä paljon kuin koko RKP yhteensä.

Äänestä

vasurit on saastaa, kaunaisia, kateita, ahneita, itseriittoisia, narsisteja, vallanhimoisia, öykkäreitä, rasisteja, valehtelijoita, mamuttajia, pakkoruotsittajia, takinkääntäjiä, rahanjakajia tovereille ja itselle, omasuu on aina lähinnä! murhanhimoisia, psykootikkoja, rappiotaiteen esittäjiä, ym. ym. ym................

Äänestä
  • Kannatus hiipuu. Nyt meni kymmenen paikkaa ja trendi jatkuu.

    Äänestä

No täytyy sanoa, että tuo Halla-ahon kirjoitus oli erittäin hyvin laadittu ja alensi verenpainetta kun tuota luki. Kovin vähän niissä hallitusneuvotteluissa on vaan saatu aikaan. Olisi kannattanut joustaa monesta muusta asiasta mieluummin.

Kannattaa muistaa, että Juha Sipilän motiivi politiikkaan hakeutumiselle on ollut juuri perussuomalaisten nousun estäminen. Siinä hän on onnistunutkin melko hyvin, sillä monet periaatteessa persujen linjoilla olevat ovat haksahtaneet kepulaisten petettäväksi.

Sen sijaa että muukalaisvirran kasvua hidastetaan, se pitäisi kääntää aivan kokonaan eri suuntaan ja järjestää palautuksia sinne mistä ne ovat tulleetkin.

Äänestä
  • Kovia olivat jutut ennen vaaleja ja nyt sitten selitellään ja ollaan niin kompromissihaluisia ja valmiit mihin tahansa. Vähän naurattaa.

    Äänestä

  • Kompromisseja kirjoitti:

    Kovia olivat jutut ennen vaaleja ja nyt sitten selitellään ja ollaan niin kompromissihaluisia ja valmiit mihin tahansa. Vähän naurattaa.

    Sullakin on vara vielä nauraa !

    Äänestä

Juhana Vartiainen taklasi Juho Eerolan neuvotteluissa, MUHAHAHAHAAA!! EU tulee jakamaan välimeren venepakolaiskiintiöt maittain ja Suomen ylimääräiseksi kiintiöksi määrätään 10000 murjaania vuodessa. On siinä Halla-aholla kalpea naama!!! HHAHAAHAHHAAA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laukeemaa kirjoitti:

Nyt on eväät roskamamutukset pistämiseksi stoppiin!

http://www.halla-aho.com/scripta/hallitusneuvottelujen_valitilinpaatos.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu