Jäi vähän kaksijakoiset tunnelmat Rinteen esityksistä. Pelasi kaksi peliä turnauksessa ja yhdeksän maalia selän taakse. Tosin Usa ja Tsekki olivat kyllä molemmat niin kovia, että kenties Saros olisi päästänyt vielä enemmän. Olisiko oikeastaan kukaan torjunut paremmin?
Niin ja unohdetaan ne Sloveniat nyt kun puhutaan peleistä. Itse antaisin Rinteelle arvosanaksi vahvan kahdeksikon.
Mitä mieltä Rinteen esityksistä?
Ohitettuon
3
96
Vastaukset
- taitavaa
Oikein hyvä.!
- eihyvä
Erittäin huono viimeisessä pelissä. Ratkaisi ottelun tsekeille. Muutenkin haparoi koko turnauksen ajan.
- Lätkätietäjä
eihyvä kirjoitti:
Erittäin huono viimeisessä pelissä. Ratkaisi ottelun tsekeille. Muutenkin haparoi koko turnauksen ajan.
Enemmän syyttäisin maaleista enemmän puolustusta, joka ei saanut kiekkoa isoilta pelaajilta pois ja teki paikoin naurettavia virheitä. Suomihan pelasi yleisesti hyvin, mutta molemmissa hävityissä peleissä kenttäpelaajat pelasivat paikoin liian varovaisesti ja vähän hätäillen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887