on aina hallituksessa, se on heidän etuoikeutensa. Näin näyttää ajattelevan myös Stefan Wallin, joka on kauhuissaan että Sipilä heitti heidät ulos, ja vielä pahempaa että otti persut mukaan. Että miltä se näyttää Pohjoismaidenkin kannalta.
No. Suomenhan ei tarvitse välittää siitä mitä Ruotsi tilanteesta ajattelee, mutta hurria se kovasti haittaa. Ruotsi kun on se henkinen kotimaa kuitenkin heille.
Kyllä RKP vaan kuvittelee että heidän paikkansa
Suomi.on.Suomi
4
<50
Vastaukset
- yyyyyöökkkkk
Näin se on kun kusi on noussut päähän.
hurrin pelko on tyhmyyden alku. ja renkiä ei olla vaikkei asutakaan möbleeratuissa huoneissa (:
- ööööhhööööö
Bättre folk vaan pitää meitä renkeinä.
- pohjoismaisuus
Wallin: " Suomi on Pohjoismaiden naapurimaa"!!?? ;-)
Noin Stefu sanoi pari vuotta sitten. Kertoo paljon tyypin "pohjoismaisuudesta".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723023
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322275- 792168
- 951976
- 351775
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329