Paavo Arhinmäki asuu edelleenkin

tarkoitetuissa asunnossa. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040219460340_uu.shtml
Paavossa ahneus ja oman edun tavoittelu ovat parhaimmillaan.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tottakai asuu. Paavo on vasuri, yhteiskunta on olemassa hänen tarpeitaan varten.

Muille jää rippeet, vasurin apu on pelkkää puhetta.

Äänestä

Paavoa ei saa moittia, Paavo on kintaalla, että saa potkut puheenjohtjan paikalta, ei päässyt ministeriksikään, eikä paljoa ymmärrä politiikastakaan. Vasemmiston vastapuolue on Kokoomus, mutta sitä Paavo ei ymmärrä, vaan käy köyhien perussuomalaisten kimppuun.
Paavon pitäisi olla perussuomalaisten ystävä ja yhdessä haastaa Suomen oikeisto tosissaan.
No ei ymmärrä demaritkaan asiaa, Urpailainen menetti kultaisen mahdollisuuden tulla pääministeriksi, jos hän olisi ymmärtänyt muodostaa hallituksen perussuomalaisten kanssa, mutta kun olisi pitänyt kääntää hame Kreikan rahanjaossa. Koskaan ei Jutta enää nouse.
Nytkään demaritkaan eivät ymmärrä, että heidän vastapuolue on Kokoomus, sitä puoluetta vastaan demareiden on 'sotaa' käytävä.
Nyt hallituksessa on vain yksi puolue, joka ajaa työläisten asioita ja puolustaa heikossa asemassa olevia - perussuomalaiset.

Äänestä

Paavo on sentään mies!

Äänestä
  • Osaomistusasunto on hyvä ratkaisu. Paavo Arhinmäelle sopiva. Ei monikaan saa Hesasta edullista asuntoa. Asumismuoto on kuin kommunistilla ikään, siitä omistetaan vain osa!
    Suomessa pitäisi rakentaa enempi näitä osaomistusasuntoja, kyllä pienituloinenkin sellaisen voisi hankkia!

    Äänestä

Osaomistusasunnot on tarkoitettu vasemmistolaiselle puolue-eliitille, ei sinne tavallisilla duunareilla ole asiaa.
Yritäppä saada jos olet vaikkapa persu duunari.

Äänestä
  • Kermaperse demarieliitti loisii työntekijän kukkarolla ja perse leviää!
    Hanttapuli Rinnekkin sai ay pomona rapiat päälle 300 000€ Öykkäröidessään ay pomona! Vituttaa nuo kermaperseet!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienituloisille kirjoitti:

tarkoitetuissa asunnossa. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015040219460340_uu.shtml
Paavossa ahneus ja oman edun tavoittelu ovat parhaimmillaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu