Niin, sitä "maailmalle valkeudeksi ja

Herätykseksi

Niin, sitä "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" / herätykseksi riittävää, Kirtsuksen Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, Hänen apostolista seurakuntaa ja seurakuntiaan rakentaviksi kutsuttuja perrään kuuluttelen. Kun ei näy eikä kuulu!

Vaikka Raamatun UT mukaan kuuluisi näkyä, ja kuulua ihan kaikkeen maailmaan asti, kaikille luoduille. Niin kun näkyi ja kuului Nooankin aikana, koko silloiselle maailmalle, siitä Hänen perhekuntansa pelastukseksi vaihtoehdon, Nooan arkin rakentamisesta. Eläimetkin osasivat tulle siiheen Nooan parhekunnan rakentamaan pelastukseksi vaihtohtoon, Nooan arkiina.

Jeesuksen nimessä... Hänen apostolista seurakuntaa ja seurakuntiaan rakentaviksi kutsuttuja / armoitettuja etsivä. "Löytäneekö" uksoa, Raamatun UT mukaista ja mukaiseen?

vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisesti elävä ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa. Hänen kanssaan Hänessä yhdeksi, YHTÄ oleviksi ja kaikessa yhtä pitävästi jokaista jäsentään myöden keskinäisessä rakkaudessa ja huolenpito yhteydessä elävästi ja toimivasti Seurakuntiaan rakentaviksi kokoamassa oleva.

2

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • S-A

      Tuossa edellisessä ketjussa on samasta asiasta vielä keskustelu kesken. Ehdotan siksi tämän aloituksen poistamista.

      • Herätykseksi

        No silloin kuin tämän laitoin ei ollut YHTÄKÄÄN muuta aloitusta, en tiedä missä olivat, kun kuitenkin tulivat takaisin.

        Jeesuksen nimessä... huomauttaen ja valistaen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      82
      1589
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      40
      1239
    3. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      197
      899
    4. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      83
      893
    5. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      61
      842
    6. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      53
      835
    7. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      820
    8. Olet vain kiltimpi

      Ja rauhallisempi ja rakastavampi. Se vetoaa
      Ikävä
      37
      758
    9. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      54
      754
    10. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      33
      749
    Aihe