Ämmät asetti ansan Kankaanniemelle

Median palkkaamat hutsut levittivät haruksiaan ja saivat uskovaisen miehen uskomaan pääsevänsä kokeilemaan pesäheinien kuntoa.
.
Ansahan tama on selvästi.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Nämä mainitsevat "median palkkaavat hutsut" ovat pitkäaikaisia perussuomalaisten puolueen työntekijöitä.

Äänestä
  • Ai, ai ei pidä uskovaisen langeta loveen......mutta kun liha on heikko ja henki altis sen tietää nyt Kankaanniemikin....

    Äänestä

  • niimpäniin kirjoitti:

    Ai, ai ei pidä uskovaisen langeta loveen......mutta kun liha on heikko ja henki altis sen tietää nyt Kankaanniemikin....

    Kyllä se itse sen aloitteen teki ja turha siitä on naisia syyttää sillä viestitettyjä oli monia ja Toimi itse sen riettäuden aloitti. peruskristillistä meinikiä sählää 100 - 0 ja sitten syyttää toisia siitä.

    Äänestä

Ennen akat antoivat ilomielin ja olivat hiljaa, nyt ne ei edes anna mutta huutelevat julkisesti.

Äänestä

Haiskahtaa SDP:n, Vasemmistoliiton, Vihreiden, RKP:n ja KD:n kostoiskulta.

Äänestä
  • Pitäiskö sinun laitta tuo paranoia lääkkeillä kuntoon sillä ne naiset olivat persuja.

    Äänestä

"Nämä mainitsevat "median palkkaavat hutsut" ovat pitkäaikaisia perussuomalaisten puolueen työntekijöitä."
.
Niinhän sitä sanotaan......pitäneekö alkuunkaan paikkaansa. ?

Äänestä
  • Viher-vassareiden ja RKP:n virittämiä "perussuomalaisia".

    Äänestä

  • Homma-haisee kirjoitti:

    Viher-vassareiden ja RKP:n virittämiä "perussuomalaisia".

    Mene jo hoitoon viher-vassari ja RKP paranoiasi kanssa.

    Äänestä

Bjarne Kallis Toimi-kohusta: "Iskikö 60-vuotisvillitys?"

Maanantai 18.5.2015 klo 18.46

- En olisi voinut kuvitella, että hänen mielessään liikkuu tuollaisia asioita, kristillisdemokraattien ex-puheenjohtaja Bjarne Kallis päivittelee.

Toimi Kankaanniemeä kristillisten puheenjohtajana seurannut Bjarne Kallis heittäytyy aavistuksen filosofiseksi pohtiessaan tapaus Kankaanniemeä. – Ihmisen luonne on ollut aina samanlainen, haluissa ja tavoissa ei ole kovin suurta eroa aikaisempaan. Nyt keskustelua voi käydä tekstiviestien ja Facebookin välityksellä, jolloin mopo karkaa helposti käsistä. (JARNO JUUTI)
LUE MYÖS

KSML: Toimi Kankaanniemi lähetteli seksiviestejä vieraille naisille

Tällaisia viestejä Toimi Kankaanniemi lähetteli

- Minkäänlaisia merkkejä tähän suuntaan ei ole ollut havaittavissa. Joko hän on taitavasti piilotellut asiaa, tai nämä asiat ovat tulleet esiin 50- tai 60-vuotisvillityksen myötä, kristillisdemokraattien ex-puheenjohtaja Bjarne Kallis kommentoi Iltalehdelle tapaus Kankaanniemeä.

Kallis istui kristillisten kansanedustajana vuodet 1991-2011.

Kankaanniemen, 65, ura kristillisdemokraateissa (vuoteen 2001 Suomen Kristillinen Liitto) on vielä neljä vuotta pidempi. Kallis luuli tuntevansa perussuomalaisiin 2013 loikanneen Kankaanniemen läpikotaisin.

- Olen pitänyt häntä korkean moraalin omaavana henkilönä, en olisi voinut kuvitella, että hänen mielessään liikkuu tuollaisia asioita. Nähtävästi on liikkunut, Kallis miettii.

Menikö ministeripaikka?

Seksiviestikohu jättää väistämättä tahran Kankaanniemen poliittiseen uraan. Kallis ei silti usko, että Kankaanniemeltä olisi mennyt ministerinpaikka sivu suun viestien vuoksi.

- Jos ministereitä on 13, perussuomalaiset saavat neljä ministerinsalkkua. Jos ne jaetaan naisten ja miesten kanssa tasan, Timo Soinin ohella ministeriksi pääsee vain yksi mies.

Kallis epäilee, että Toimi-kohusta kärsii eniten Kankaanniemen perhe.

- Sen takia ei pidä heittää lisää löylyä kiukaalle, Kallis säälii.

Äänestä
  • Kallis on kuulemma rehellinen liikemies.

    Äänestä

  • Bjarne on myös loikkari, from KD to RKP.

    Äänestä

Ajoituksesta päätellen hyvinkin näin saattoi olla.

Äänestä

Mitätön sivuloikka arkielämässä oli Toimilla. Media revittlee saadakseen myytyä roskalehtiään.

Äänestä
  • Eihän se mikään mitätön sivuloikka ole jos Toimi on hehkuttanut perinteistä avioliittoa ja sitten sitä itse rikkoo, kyllä poliitikoilta on vaatimus edustaa niitä arvoja mitä toisille syöttää-

    Äänestä

Eikö persaukisilla persuilla ole varaa maksullisiin naisiin?

Äänestä
  • Mitä tuosta tortillasta maksamaan kun ilmatteksikin saa.
    .
    Maksulliset naiset on luihuja punavassareta varten, eihän ne tortillan makuun muuten pääsisikään, ovat vihervassarit niin pirkeleen rumia.

    Äänestä

  • Rumat-punikit kirjoitti:

    Mitä tuosta tortillasta maksamaan kun ilmatteksikin saa.
    .
    Maksulliset naiset on luihuja punavassareta varten, eihän ne tortillan makuun muuten pääsisikään, ovat vihervassarit niin pirkeleen rumia.

    Ovatko nyt nämä perussuomalaihin kuuluvat naiset nyt sitten "rumia punikkeja"?

    Äänestä

Höpöhöpö.. Toimi teki aloitteen ja paljasti moraalittomuudensa, hän ei itse aio elää sen mukaan mitä saarnaa eikä kuulu eduskuntaan millään tavalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maksettu-juttu kirjoitti:

Median palkkaamat hutsut levittivät haruksiaan ja saivat uskovaisen miehen uskomaan pääsevänsä kokeilemaan pesäheinien kuntoa.
.
Ansahan tama on selvästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu