täällä, mutta hyvähän se on että paljastavat sen mitä todella ovat. Minä kyllä aina mielelläni kerron tutuilleni tästä hurrien rasistisuudesta, näin saadaan inho heitä kohtaan kasvamaan mukavasti.
Rasistiset hurrit haukkuvat Pertti Kurikkaa
se.näkyy
1352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Persufennorna har väldigt kort minne,när Krista Siegfrid förlorade,då var spalten fylld av skadeglada kommentarer om hur dålig den där jävla "hurriämmän " var.Eller allt smutskastande av vår fina idrottare Sandra Eriksson.
Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Näköjään te olette aina halunneet jaotella suomalaisia. En enää pidä "suomenruotsalaisia" suomalaisina. Lapsena pidän. Aina oppii uutta rasismista!
Lapsena pidin *
"vår idrottare". Mutta ei meidän? Hän siis edustaa Suomea, mutta suomalaisilla ei ole oikeutta pitää häntä "meidän" urheilijamme? Suomi yksikieliseksi jo. Ei mikään kansa ansaitse tällaista rasismia ja ihmisten jaottelua. Jos esim. tämä yksi urheilija on vain "teidän" urheilijanne, mielestäni hän saisi edustaa Ruotsia siinä tapauksessa. Olemmehan kansallisuuden mukaan ruotsalaisen puolueen palstallakin.
Mitä on "persufennot"? Et kai kuvittele että täällä vain persut pyörii, teidän lisäksenne.
Persujen kannatus on vahvassa nusussa ilmankos svedaritkin sen huomioivat ja pitävät kaikkia jo persuina.
Niin. 20 % kannatus on aikamoinen luku. Vielä kun olen varma siitä, että yksi syy Keskustankin niin suureen kannatukseen oli juuri se, että he eiväät sano EI PS:lle.
Inte vill ni ju ha henne ,hon är ju bara en jävla hurri ,det duger inte åt äkta renrasiga rätt språktalande finskspråkiga.
Kannatus on 17 %.
Ja vielä lisään, että esim. Timo Soini, joka ei koskaan ole vastustanut pakkoruotsia saati vaatinut Suomen yksikielisyyttä, edustaa jotain aivan muuta ajattelua, kun suomi24:n nettifennot. Nettifennot on oma rotunsa, joka on vain täällä, ei oikeassa maailmassa, jossa päätöksiä tehdään.
Viimeisimmässä vaalien jälkeisessä mittauksessa ollut yli 19 %, eli aivan oikein sanoin, n. 20 %:
http://yle.fi/uutiset/hs_perussuomalaisten_kannatus_nousussa_sdp_hiipuu/8004061
Ja se juuri nouseee kaltaistenne mustamaalaajien ja rasistien vuoksi: suomalaisten silmät avutuvat:). RKP:n ja ruotsin oppimisen ansiosta myös omat silmäni avautuivat;). Vai ei Soini ole vastustanut pakkoruotsia? Olisiko sinulla tälle vielä joku lähde? Eikä puheenjohtaja yksin sitä muutenkaan päätä, kun koko muu puoliue on siinä tapauksessa eri mieltä! Samoin, mitä tulee yksikielisyyteen: silmien avautuminen tapahtuu pikku hiljaa, kuten Saarakkala sanoi eduskunnassa vastikään:
https://www.youtube.com/watch?v=SfA0e51JbUw
Kehitysvammaisilla pisteiden kerääminen ei fennoilta onnistunut, olisi pitänyt Conitan tavoin pukeutua Tom of Finland leningiin.
Kylläpä te näytätte sen "sivistyneisyytenne". Minulle on aivan sama, mitä Suomi sinne roskakilpailuun ylipäätään lähettää, mutta mielestäni kehitysvammaisten äänestäminen kertoo suomalaisesta sydämellisestä luonteesta ja sitä arvostan suomalaisissa.
Ensinnäkin, oma viestisi on asiaton ja rasistinen, koska lietsot vihaa ruotsinkielisiä kohtaan.
Toisekseen, en usko ollenkaan, että PKN:n lähettäminen viisuihin jakaa suomalaiset kahteen leiriin (suomenkieliset ja ruotsinkieliset), vaan kyse on puhtaasti makuasioista. Minä en esim. pitänyt kappaleesta sen musiikin takia, sanoitus sen sijaan oli hyvä. Minusta Suomi osoitti myös olevansa sivistysvaltio, kun lähetti tämän bändin viisuihin.