Syntiä ei ole olemassa

Sillä se perustuu vain ihmisten luokitteluun. Jokaisella on oma polkunsa jota kautta Luoja hakee kokemuksia kaksinaisuuden maailmasta . Kaikki sielut ovat yhtä tahrattomia .
Siispä yhden totuus ei tietenkään ole muiden totuus kuten jo totesin, jokaisella on oma polkunsa.
2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laittomuus on jo syntiä,ihmisten lukitteluun kuuluu kateuteen on jo syntiä.

Äänestä

Yhden totuus ei ole luokittelua vaan tahto joka on Jumalan.
Raamattu käyttää pahoista teoista ja ajatuksista sanaa synti joka on selkeä sana jonka yksinkertainenkin helposti ymmärtää.
Mikäli sana pitäisi muuttaa niin se voisi olla sana rikos. En todellakaan näe tarvetta muuttaa synti sanaa.
Sielut ovat tosiaankin tahrattomia mutta ovatko sen jälkeen kun ihminen mellastaa omin säännöin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valoa_LetThereBeLight kirjoitti:

Sillä se perustuu vain ihmisten luokitteluun. Jokaisella on oma polkunsa jota kautta Luoja hakee kokemuksia kaksinaisuuden maailmasta . Kaikki sielut ovat yhtä tahrattomia .
Siispä yhden totuus ei tietenkään ole muiden totuus kuten jo totesin, jokaisella on oma polkunsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu