Vain harvat ryhmät katsovat omaavansa oikeudet toisen omaisuuteen ja oikeuksiin ja samalla olevansa lakien yläpuolella. Niin juuri, rikolliset, luonnonraiskaajat mönkijöillään ja kissojen irtipitäjät.
Kissojen irtipitäjät ottavat omankädenoikeudella omia oikeuksia laeista ja säännöistä piittaamatta. Kissa päästetään virtsaamaan ja ulostamaan muiden tonteille. Kolmessa eri laissa kissan pitäminen irti oman pihan ulkopuolella on rikos. Se ei ole omistajansa hallinnassa eikä välittömästi kytkettävissä minun kukkapenkissäni.
Tarkoittaako se nyt, että yhtä sosiaalinen koiranpitäjä saa siis viedä eläimensä esim. koiransa tarpeilleen kissanpitäjän tontille? Kyllä kai.
Kissojen irtipitäjät oma kastinsa
4
135
Vastaukset
- kissatjätelavalle
Totta kissojen pitäjät on aika luikureita, kusevat pitkin portinpielet kissankusi haisee todella kauhealta onkohan, niin jotta kissanpitjäkin haisee kuselle ja paskolle, kissaa ei saa missään oloissa päästää vapaaksi, tätä nämä kurjat kissin omistajat ei millään tahdo uskoa, se on lainvastaista, mutta minun talon pihalla ei ole pitkään aikaa kissoja ollut, sille kissalle tulee kuolema vanhaan tapaan jos ilmaantuu.
- kyllästynytolen
Vastatkaa nyt kissoja pitävät? Mitä pidätte siitä, että tulen samalla tavalla tuomaan koirani ulostamaan tontillenne?
- kidsamies
Pidän siitä kyllä! Nuolen koirasi peppua.
- MiettiiHän
Miksei mua ole koskaan haitannut naapureiden kissat?
Oma kissanikin kyllä välillä lähtee teilleen jos on ikkuna auki, mutta tuohon kuistille se aika pian palaa vaatimaan sisäänpääsyä.
Maalla asuessani mulla oli enemmänkin kissoja, ja tietenkin kaikki vapaana. Hyvin ne pitävät röyhkeimmät jyrsijät kurissa. Maalla vapaana ulkoileva kissa on aivan ehdoton välttämättömyys.
Ehkä se sit on niin, että toiset tykkää eläimistä ja toiset eivät (paitsi hiiristä/rotista).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861639Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141044Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.96960Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79932Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51744Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot141719- 81690
- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48661Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51651