Meilläkin saisi olla

mm. tällaista kalustoa, jos suomenhyrrit eivät olisi liittoutuneet nazisakemannien kanssa ja hyökineet Venäjälle ja hävinneet sodan.

Nyt suurikaliiberisin aseemme taitaa olla rynkky, eli rynnäkkökivääri?

https://www.youtube.com/watch?v=-bLHGZwQ_5w
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuota, tuota ..... mihinkäs toimeen ja tilaisuuteen "mm tällaista kalustoa" ajattelit Suomessa ("meilläkin") tarvittavan?
Sotilasparaateihin ja pojille leluiksi?

Äänestä

Iso ongelma on siinä, että nuo laitteet eivät todellisuudessa oikein toimi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oh_my_god kirjoitti:

mm. tällaista kalustoa, jos suomenhyrrit eivät olisi liittoutuneet nazisakemannien kanssa ja hyökineet Venäjälle ja hävinneet sodan.

Nyt suurikaliiberisin aseemme taitaa olla rynkky, eli rynnäkkökivääri?

https://www.youtube.com/watch?v=-bLHGZwQ_5w

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu