Minä vaadin moottorisahat R Kioskiin

Veneitä pitäisi voida myydä Suomalaisessa kirjakaupassa.
Olisi myös tosi kansainvälistä jos kondomeja ja vibraattoreita ja muita perseensuristimia voisi ostaa kirkkoherranvirastosta.
Samoin sukellusvarusteet on saatava elintarvikeliikeisiin. Miksi minun täytyy marssia sukellustarvikeliikkeeseen saadakseni ostettua märkäpuvun? Törkeää monopolia.

Mikä ihmeen impivaara tämä Suomi oikein on kun ei halua seurata aikaansa.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eiköhän yksintein voisi kirjastoonkin sijoittaa suristimien ja kondomien lainauspisteen? Esm. seksiopaskirjojen hyllynpäätyyn.

Äänestä

Niimpä. Usasta otetaan mallia, muttei kauppojen valikoimassa. siellähän saa suurinpiirtein minitykkejä, konetuliaseita yms. maitokaupuan hyllyltä.

Äänestä

Perämoottorit ostaisin kyllä LINDListä koska siellä ne saisi halvemmalla. Tai Gigantista siinä pesukonerivistössä olisi paikka perämoottoreille. Kaljat ostaisin Gigantin jääkaapeista. Saisi kylminä ne heti ja ekan satsin joisin Gigantin pihalla.
Puhelimet ostaisin puhelinkioskeista mutta ne kioskin penteleet ovat mennyttä historiaa. Ennen aikaan tässä kulmillani oli 3 puhelinkioskia.
Kondomit pitäisi kuulua jokaisen kansalaisen perusoikeuksiin ja ne jaettaisiin 2 kertaa viikossa ilmaisjakelulehtien välissä. Esimerkiksi Seurakunta-sanomat tai Kirkko ja kaupunki lehti voisivat toimia kondomien välittäjinä.
Sunnuntai kirkosta pitäisi saada ostaa ehtoollisviiniä ilman alkoholiveroa, silleen jos et ota ehtoollista kirkossa, voit ottaa viinit mukaan 3 pulloa per asiakas. Vanhemmat viinit voisi olla tarjouskorissa kirkon eteisessä.

Äänestä
  • Pitäisi olla laki siihenkin että kondomeja olisi oltava myös jokaisen ilmaisjakelulehden välissä, mm. Vartiotorni-lehden välissä.

    Äänestä

Minä vaadin sarjatuliaseita lastenvaunu- ja vauvatarvikekauppoihin.

Lisäksi pornokauppoihin ja thaihieronta paikkoihin pitää saada virsikirjoja ja Raamattuja. Eihän pyhyydellä ole enään mitään väliä, kiitos vihervasemmistolaisten jotka ylipapitar Anna Kontulan johdolla haluavat saada sukulaisetkin sekstailemaan, erimerkkiset keskenään ja samanmerkkiset keskenään.

Lisäksi vaadin että Alkoon pitää saada koskenkorvan ja asydofylos-piimän sekoitus.

Nyt kun ajan henki on kansojen sekoittaminen keihäänkärkenä, niin sekoitetaan kaikki niin perusteellisesti.

Sekoitetaan musiikin saralla myös Händelin klassillinen messiasoratorio ja Iron Maidenin number of the beast. Eihän pyhyydellä ole mitään väliä.

Minäkin aion ennen nukkumaan menoa sekoittaa impivaaralaisen kantasuomalaisen pottunokkani juuri virtsaamani vesipöntön kusen ja veden sekoitukseen. Hyvää yötä, sekoitus myötä. Toivottavasti näen sekoituspainajaisunia.

Äänestä

Minä vaadin likaisen ydinasematkalaukkupommin sairaalan synnytysosaston synnytyssängyn välittömään läheisyyteen.

Äänestä

Valtamedia puskee Goebbels-maisella otteelle kansalle kikkelin työntämistä kakkaiseen pyllyn reikään ja liisterin litkutusta.

Minä vaadin että heilutetaan kirvestä valtavalla voimalla sanomayhtiön pääkallopaikkaan, YLEn Pasilan toimitiloihin, MTV:n pöllölaakson rakennuksiin, kaikkiin valtamedian sanomalehtipainoihin, näin alkuun.

Äänestä

Taxit pitäisi ehdottomasti kuulua K-kauppaan että sen voisi tilata suoraan makkaratiskiltä.

Äänestä
  • Hyvä idea. Saisi bonuspisteitä.

    Äänestä

Tässä nyt oli niin paljon vaatimuksia, että joudutaan hieman tekemään konpromisseja. Minä voin tehdä sen; jatkossa kossua voi lainata kirjastosta.

Äänestä
  • Pitääkö olla kirjastokortti eli lainaiskortti mukana vai saako kossua ilman kirjastokorttia. Kysyy nimimerkki saako toisen maalle rakentaa.

    Äänestä

  • Niin ja olennainen unohtui, saako sen kossun juoda lainausaikana ja jos juo pitääkö palauttaa se juodun kossun nestetuotos kossun käytyä läpi ruumiin kaikki aineen vaihduntaprosessit ja sen lopun tultua kikkelistä tai pimppareiästä ulos. Ja pitääkö se vereen imeytynyt alkoholi palauttaa ja miten sen voi palautta kun minulle on vähän epäselvää miten sen alkoholin veressä käy, täytyy kai googlata.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pientä-rajaa kirjoitti:

Veneitä pitäisi voida myydä Suomalaisessa kirjakaupassa.
Olisi myös tosi kansainvälistä jos kondomeja ja vibraattoreita ja muita perseensuristimia voisi ostaa kirkkoherranvirastosta.
Samoin sukellusvarusteet on saatava elintarvikeliikeisiin. Miksi minun täytyy marssia sukellustarvikeliikkeeseen saadakseni ostettua märkäpuvun? Törkeää monopolia.

Mikä ihmeen impivaara tämä Suomi oikein on kun ei halua seurata aikaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu