Eikö miehittäjäsloboilla ole ne interviisunsa missä saavat pimputella ja rämpytellä balalaikkojaan? Miksi tunkea eurooppalaisten sivistysmaiden kilpailuihin?
Mitä ihmettä Venäjä tekee euroviisuissa?
eineosaasoittaa
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pornotähti osaa laulaa tai availla suutaan... tai hakasiaan:
https://www.youtube.com/watch?v=p7vZMw8Zsew#t=21
Mutta mitä sillä on tekemistä Euroviisuissa. Tarkoitus on "laulukilpailu"
Sitä paitsi R Y S S Ä T inhoavat homostelua niin paljon, että "ihmetellä tuota soppii"
että miten kisoihin liittyvä oheistoiminta sopii Venäjänmaan televisioon?
Suksi pois muualle, jos kantaa nimimerkkiä 'avarakatseinen' olisi syytä katsoa peiliin...jos kehtaa.
Jos on niin "avarakatseinen", että hyväksyy sotaa käyvän maan (Venäjän) osallistumisen Euroviisuihin, on joko hölmö tahi R YS S I E N kätyri! (Sinä)
Pakotteet laajenevat vielä! Ensivuonna tuskin Venäjä on mukana!
Tuskin olet silloin mikään 'avarakatseinen'....et ainakaan näe avarakatseisesti sillä pakotteet poistuvat kokonaan.
Mikä helkkarin sotaa käyvän maan...oletko sekaisin?
Venäläisiä sotilaita, ihan upseerismiehiä on sotavankeina Ukrainassa!
Siis maa ei käy sotaa, vaan ainoastaan R y s s ä n- maan armeija?
Olenko tosiaan sekaisin... ei kun jotenkin sekoittanut asian?
Kumpi meistä ON?
Amnesty: Kumpikin Ukrainan sodan osapuoli syyllistynyt sotarikoksiin – hakkaamista, sähköshokkeja ja summittaista tappamista - Ulkomaat - Ilta-Sanomat
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1432266187468.html
Ota SINÄkin Selfie:
21-vuotias venäläisnainen otti selfietä – ampui vahingossa itseään päähän - Ulkomaat - Ilta-Sanomat
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1432271161148.html
Tarkoittaako tuo avarakatseisuus sinun kohdallasi sitä, että toinen silmä katsoo kattoon ja toinen v..tuun?
Toinen silmä katsoo R Y S S I E N propakanda -sivustoja ja toinen silmä katsoo sitten muilta (asiallisilta) sivustoilta, miten paljon R Y S S Ä T ja kätyrit valehtelevat!
(vitsisi on ikivanha)
Kysymys Sinullekin: Ovatko Venäjä ja Puna-Armeija sodassa?
(R Y S S I E N johtamina)
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1432262010134
"et ainakaan näe avarakatseisesti sillä pakotteet poistuvat kokonaan."
Kyllä se on Venäjä, joka poistuu kokonaan! Ei pakotteet!
Jos länsimaat haluavat pitää lastenmurhaajana kunnostautuneen ja toistuviin sota- ja ihmisoikeusrikoksiin syyllistyvän miehittäjävaltio israelin mukana kilpailussa niin emme voi torjua Venäjää millään syyllä. Venäjä on sitäpaitsi osa Eurooppaa mitä taas ei voi sanoa lastentappaja israelista.
Euroviisujen pitäisi olla suvaitsevuuden mekka. Niin se onkin, ilman kritiikin kritiikkiä se hyväksyy jäsenekseen israelin kaltaisen lastentappajavaltion. Kedskitysleirien piti jäädä historiaan natsisaksan myötä mutta ei, ne ovat tämän päivän todellisuutta israelissa.
Täällä riehuu aggressiiviset juntit taas
Kun lukee näitä juttuja niin venäläiset
ovat sivistyneempiä kuin suomalaiset
Miksi suomalaiset eivät osaa olla
sivistyneitä
Miten voi olla? Untermensch-barbaari-miehittäjä-slobo ei koskaan ole sivistynyt.
Interviisuthan lakkasivat olemasta samalla kertaa, kun neukkula ja itäblokki hajosi 1990-luvun alussa. Kaikki ne entiset itäblokkarit tulivat sitten euroviisuihin.
Näin on. Sen takia vaikka aasialainen muslimimaa Azerbaidzan ja slaavilainen Venäjä ovat euroviisuissa. Minä kannatan kyllä slaaveille omaa kilpailua.
Australian osaanotto on sen sijaan ihan Belgian poikien oma mielenhäiriö.
https://www.youtube.com/watch?v=1VwzdeRNjtA
Siin' sitä "balalaikkojen rämpyttelyä". Oli pari vuotta sitten Venäjän viisuedustajana, viulut soivat taustalla ja Diana laulaa englanniksi. Ja voittaa monen eurooppalaisenkin kappaleen.
(Kappaleesta tuli muuten Venäjällä maan voiman symboli ja mm. Jelena Isinbajeva kuunteli sitä ennen maailmanmestaruushyppyjään 2013.)
Ryssien nuoleskelu on loputtava.