Stillerin ohjelma oli taas yritys mollata meitä Suomalaisia oikein KOLMEN ruotsittajan voimin,onneksi Riikka oli PARAS.
Yle pitää SIIVOTA himo rkp-läisistä
8
<50
Vastaukset
- tavallinen.suomalainen
"Yle pitää SIIVOTA himo rkp-läisistä"
Juontaja Ruben Stiller, vieraat Kaarina Hazard ja Anu Koivisto ovat kaikki äidinkieleltään suomenkieliä. Miten ihmeessä persu saa noihinkin sotkettua rkp-kammonsa.
"Stillerin ohjelma oli taas yritys mollata meitä Suomalaisia"
Persuja en pitäisi kovin suomalaisina eivätkä käyttäydy kovin suomalaisesta. Enemmänkin äärilaidan porukkaa joka on kaukana keskiverto maltillisesta ja tavallisesta suomalaisesta.
Kaeumpana persut ovat tavallisesta suomalaisesta kuin stiller ja ohjelman vieraat.- huomautus
Nettisveko ei tiedä tai ole tietävinään, että PAHIMPIA suomalaisuuden halveksijoita ovat juuri suomalaiset svekoluopiot.
Suurinta ja pahointa halveksuntaa on se, kun halveksuu omaa taustaansa ja kansaansa! - Joxanen
En tiedä noiden muiden puoluekantoja mutta jos oikein muistan niin Stiller on demari.
- 8520
Tämä RKP:n pidennetty käsi Ruotsissa Anu Koivisto toimii professorin tittelillä mutta ei ole näkynyt vielä kertaakaan ruotsalaisessa mediassa jota hänen pitäisi tutkia. Ihan samoin kuin nykyinen kokoomuslainen Juhana Vartiainen joka toimi ruotsalaisen Suhdanneinstituutin tutkimusjohtajana. Mies ei näkynyt kertaakaan kommentoimassa ruotsalaista talouspolitiikkaa mutta jolta Suomeen palattuaan lähti kivi suusta ja ryhtyi saman tien oikeaksi mielipideautomaatiksi jolla oli ohjeita joka lähtöön.
- totta-mooses
No selvisipä tässä ainakin miksi tuo Anu Koivunen,joka tiettävästi
toimii Tukholmassa on jatkuvasti Ylellä esillä.
Hänkin,kuten myös Juha Itkonen kuuluvat svenska nu:hun,joten
kyllä puheaikaa Yleltä saa kunhan täyttä määrätyt kiriteerit.
Me hölmöt tämänkin maksamme.- KappasVain
Pitihän tuokin arvata. Svekojärjestön jäsenyys on pääsylippu YLE:n ohjelmiin.
Jotain on mätää Suomenmaassa.... ja etenkin YLE:ssä! KappasVain kirjoitti:
Pitihän tuokin arvata. Svekojärjestön jäsenyys on pääsylippu YLE:n ohjelmiin.
Jotain on mätää Suomenmaassa.... ja etenkin YLE:ssä!Ja huomatkaa pakkovero yle eli tulonsiirtoja hurreille
- nkjiouy78654
Kyllähän nämä kolme olivat SOLUTTAUTUJIA ja tavalla tai toisella tukevat RKP:n toimintaa. Seuratkaa Ylen toimintaa TARKASTI niin huomaatte ettei koskaan ole KOLMEA tavis Suomalaista vastaan YKSI ruotsittaja....ei koskaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422812Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423542586Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562315- 352194
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391395Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661289