Kenialainen lakimies lupaa Yhdysvaltain presidentti Obamalle 50 lehmää, 70 lammasta ja 30 vuohta myötäjäisinä tämän 16-vuotiaasta tyttärestä. Felix Kiprono kertoo The Nairobian-sanomalehdelle, että hänen unelmanaan on naida Malia Obama, ja että hän haluaisi keskustella asiasta tytön isän Barak Obaman kanssa kun Obama tulee heinäkuussa valtiovierailulle Keniaan.
"Kiinnostuin Maliasta ensimmäisen kerran vuonna 2008 (jolloin tyttö oli 9-vuotias, suomentajan huomautus) ja olen pysynyt hänelle uskollisena siitä lähtien. Olen keskustellut asiasta sukulaisteni kanssa ja he ovat luvanneet auttaa minua saamaan myötäjäissumman kasaan," mies kertoo.
http://africanspotlight.com/2015/05/23/kenyan-lawyer-offers-obama-50-cows-70-sheep-30-goats-to-marry-his-daughter-malia/
Kuinka ihanan romanttista
Kenialaismies haluaa naida Obaman tyttären
8
85
Vastaukset
- vanhapieru
Hyvä tarjous. Toivottavasti Obama suostuu naittamaan tyttäransä noin kunnolliselle miehelle. USAsta ei noin kelpo miestä tyttärelle löytäisikään!
- testdrive
No ainahan noi ählämit on tarjoamassa kamelia naisesta, mutta sitten kun pyydät toimittamaan kamelin testattavaksi, että selviäis tekiskö se yhtä kutaa kun nainen niin kamelia ei löydykkään mistään. Pelkiä perseaukisia selittäjiä kaikki.
- asioistatietävätaho
Kyllä siinä luultavasti Malian isällä ja äidillä silmät kostuu noin romanttisesta tarjouksesta. Eivätköhän nuo suostu saman tien riemusta kiljuen. Pysyy siinä valkoisen talon nurmikko ainakin matalana kun nuo vuohet ja lehmät ja lampaat laiduntaa. Saa antaa nurmikonleikkaajalle saman tien potkun perseeseen.
Ihmeen maltillinen kaveri toi kenialainen lakimies kun meinaa 16-vuotiaan naida. Yleensähän se on tuo 9 vuotta se vanhanpiian rajapyykki noissa musulmaanimaissa ja muissa ählämien ja kamelikuskien piireissä. Tämä jätkä selvästikin tykkää vähän vanhemmasta lihasta. - viisas_ohje
Ei nyt kannattaisi kuitenkaan niitä vuohia antaa, ne kun ovat miehen entisiä rakkaita, ja joskus voi alkaa vanha suola janottamaan
- onnea_matkaa
Olisi se kyllä hionoa jos Obama suostuisi, voitaisiin televisioida häät Ruotsin ja Englannin kuninkaallisten häiden tapaan, saisi seurapiiri ihastella jenkkityylisiä kuninkaallisia häitä.
Kauhea ylihinta! Vastuutonta tuollainen, se nostaa lihan hintaa vaimomarkkinoilla eikä sitten köyhillä ole enää vuohia millä maksaa.
- Kommunisti-Kekäläinen
Sitä se kapitalismi on.
- kättä_päälle
Obaman kannattaisi tehdä kaupat heti, tyttärien arvo romahtaa pian kun kasvavat liian vanhoiksi ja Obama itse ei enää ole presidentti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018624- 585538
- 245157
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni335057Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv384891Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h774789- 624333
- 433997
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on403264- 452969