Kenialaismies haluaa naida Obaman tyttären

Barakkia

Kenialainen lakimies lupaa Yhdysvaltain presidentti Obamalle 50 lehmää, 70 lammasta ja 30 vuohta myötäjäisinä tämän 16-vuotiaasta tyttärestä. Felix Kiprono kertoo The Nairobian-sanomalehdelle, että hänen unelmanaan on naida Malia Obama, ja että hän haluaisi keskustella asiasta tytön isän Barak Obaman kanssa kun Obama tulee heinäkuussa valtiovierailulle Keniaan.

"Kiinnostuin Maliasta ensimmäisen kerran vuonna 2008 (jolloin tyttö oli 9-vuotias, suomentajan huomautus) ja olen pysynyt hänelle uskollisena siitä lähtien. Olen keskustellut asiasta sukulaisteni kanssa ja he ovat luvanneet auttaa minua saamaan myötäjäissumman kasaan," mies kertoo.

http://africanspotlight.com/2015/05/23/kenyan-lawyer-offers-obama-50-cows-70-sheep-30-goats-to-marry-his-daughter-malia/

Kuinka ihanan romanttista

8

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanhapieru

      Hyvä tarjous. Toivottavasti Obama suostuu naittamaan tyttäransä noin kunnolliselle miehelle. USAsta ei noin kelpo miestä tyttärelle löytäisikään!

    • testdrive

      No ainahan noi ählämit on tarjoamassa kamelia naisesta, mutta sitten kun pyydät toimittamaan kamelin testattavaksi, että selviäis tekiskö se yhtä kutaa kun nainen niin kamelia ei löydykkään mistään. Pelkiä perseaukisia selittäjiä kaikki.

    • asioistatietävätaho

      Kyllä siinä luultavasti Malian isällä ja äidillä silmät kostuu noin romanttisesta tarjouksesta. Eivätköhän nuo suostu saman tien riemusta kiljuen. Pysyy siinä valkoisen talon nurmikko ainakin matalana kun nuo vuohet ja lehmät ja lampaat laiduntaa. Saa antaa nurmikonleikkaajalle saman tien potkun perseeseen.

      Ihmeen maltillinen kaveri toi kenialainen lakimies kun meinaa 16-vuotiaan naida. Yleensähän se on tuo 9 vuotta se vanhanpiian rajapyykki noissa musulmaanimaissa ja muissa ählämien ja kamelikuskien piireissä. Tämä jätkä selvästikin tykkää vähän vanhemmasta lihasta.

    • viisas_ohje

      Ei nyt kannattaisi kuitenkaan niitä vuohia antaa, ne kun ovat miehen entisiä rakkaita, ja joskus voi alkaa vanha suola janottamaan

    • onnea_matkaa

      Olisi se kyllä hionoa jos Obama suostuisi, voitaisiin televisioida häät Ruotsin ja Englannin kuninkaallisten häiden tapaan, saisi seurapiiri ihastella jenkkityylisiä kuninkaallisia häitä.

    • Kauhea ylihinta! Vastuutonta tuollainen, se nostaa lihan hintaa vaimomarkkinoilla eikä sitten köyhillä ole enää vuohia millä maksaa.

      • Kommunisti-Kekäläinen

        Sitä se kapitalismi on.


    • kättä_päälle

      Obaman kannattaisi tehdä kaupat heti, tyttärien arvo romahtaa pian kun kasvavat liian vanhoiksi ja Obama itse ei enää ole presidentti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2405
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1114
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      125
      917
    4. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      64
      853
    5. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      55
      839
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      66
      754
    7. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      69
      740
    8. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      96
      738
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      668
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      664
    Aihe