"Aito Avioliitto" lässähti surkeasti

Nimien kertyminen hihhulien kansalaisaloitteeseen näyttää aika lailla tyssänneen. Aloitteen takanahan ovat lähinnä helluntaiseurakunta ja piskuinen Patmos-säätiö. Hihhuleilla näyttää olevan vaikeuksia saada mukaan ketään omien kuppikuntiensa ulkopuolisia.

Tällä vauhdilla nimetä eivät tule täyteen. Surkea lässähdys!
360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun Irlanti äänesti tahdon, niin se oli viimeinen naula aito avioliiton arkkuun.
Aito avioliitto -yhdistys, R.I.P

Äänestä

Ei mikään yllätys. On siellä sen verran tolloa porukkaa sitä liikettä vetämässä. Ei tiedä itkeäkö vai nauraa niille

Äänestä

Kyseinen porukka on luopunut omilla aivoilla ajattelemisesta.
Jos raamatussa lukisi "hyppää kaivoon!" ei mitään ongelmaa olisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surkea.Fiasko kirjoitti:

Nimien kertyminen hihhulien kansalaisaloitteeseen näyttää aika lailla tyssänneen. Aloitteen takanahan ovat lähinnä helluntaiseurakunta ja piskuinen Patmos-säätiö. Hihhuleilla näyttää olevan vaikeuksia saada mukaan ketään omien kuppikuntiensa ulkopuolisia.

Tällä vauhdilla nimetä eivät tule täyteen. Surkea lässähdys!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu