Virkkausohjeita

Haluaisin oppia virkkaamaan, onko kenelläkään antaa neuvoja.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

arabeja kohtaan
ja puolustaa zionistien oikeutta murhanhimoosa,
täällä se tuntuu onnistuvan...

Äänestä

Aloittajalle: http://www.novita.fi/etusivu/

Virkkaukseen tarvitaan ensinnäkin virkkauskoukku ja lankaa. Virkkauskoukku valitaan langan vahvuuden mukaan. On hyvä aloittaa patalapusta. Aina rivin alkuun tehdään yksi ylimääräinen silmukkaa, jottei tulevasta, hienosta patalapusta synny pyramidin muotoinen. Muutoin aihe kuuluisikin islam-sivustolle.

Hauskan patalapun saa, kun käyttää erivärisiä lankoja. Vaikein osa on tehdä silmukka patalapun kulmaan, mutta tekevältä sekin lopulta onnistuu, kun riittävästi harjoittelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SKPeiKirj kirjoitti:

Haluaisin oppia virkkaamaan, onko kenelläkään antaa neuvoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu